Aktualitātes
12.10.2018

Jau 17. reizi norisināsies jaunās mūzikas festivāls "Arēna"

Komentē
0
Saglabā

No 20. oktobra līdz 4. novembrim jau 17. reizi norisināsies Jaunās mūzikas festivāls "Arēna". Valsts simtgadē "Arēnas" uzmanības centrā – Latvijas un mūsu kaimiņvalstu mūzika un mākslinieki.

30. oktobrī VEF Kultūras pils Kamerzālē pirmo reizi uz vienas skatuves tiksies divi spilgti Latvijas kamermūziķi – "Trio Art-i-Shock" un kameransamblis "Altera Veritas", kas programmā "Altera Shock" izpildīs gan zināmus latviešu komponistu skaņdarbus, gan divus pasaules pirmatskaņojumus.

Jaunajā programmā varēs dzirdēt Kristapa Pētersona skaņdarbu "Rīgas nakts" čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Santas Ratnieces "Nattergalen" čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, Ērika Ešenvalda "Cryptic", Agnetas Krilovas-Bērziņas "Quid est veritas?", kā arī divus jaundarbu pasaules pirmatskaņojumus – Gundegas Šmites "Ūdens pulksteņi" un Dimitra Maronidis "Mise en abyme" elektronikai un ansamblim.

Trio "Art-i-Shock" koncertprogrammas ir kontrastiem un muzikāliem eksperimentiem bagātas. Sadarbojoties ar komponistiem, mākslinieces pilnveido un paplašina oriģinālmūzikas repertuāru, kas sarakstīta čellam, klavierēm un sitaminstrumentiem, aktīvi veicina jaunu skaņdarbu tapšanu. To interpretācijas raisījušas kritiķu sajūsmu par mūziķu rūpīgu iedziļināšanos katrā darbā, laikmetīgās mūzikas niansēti smalkiem atskaņojumiem un tehnisko meistarību. Trio "Art-i-Shock" radošajā ikdienā ietilpst aktīva koncertēšana Latvijas reģionos un ārpus tās: kameransamblis ir uzstājies Norvēģijā, Igaunijā, Lietuvā, Albānijā, Gibraltārā, Ķīnā. 2017. gadā trio "Art-i-Shock" tikai nominēts Lielajai mūzikas balvai par izcilu sniegumu kamermūzikā, un tas ir arī Latvijas Radio 3 "Klasikas" un Dzintaru koncertzāles rezidējošais ansamblis. Sadarbojoties ar nacionālo ierakstu apgādu "Skani", pērn nācis klajā arī "Art-i-Shock" pirmais albums.

"Altera Veritas", kas latīņu valodā nozīmē "cita patiesība", savu radošo darbību raksturo ar vārdiem – jaunā mūzika, kamermūzika, cita patiesība par kokli, akordeonu un flautu. Kameransamblis tika izveidots 1999. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam, un tas ir īstenojies ar panākumiem. Teju 20 gadu laikā Latvijas un ārvalstu komponisti ansamblim "Altera Veritas" veltījuši vairāk nekā 80 kompozīcijas. Kvartets aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs, pārstāvot Latviju tādos starptautiskos pasākumos kā Eiropas Savienības paplašināšanās svinībās Portugālē, Baltijas dienās Vācijā, festivālos un koncertos Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Norvēģijā u.c. "Altera Veritas" radošā darbība atzinīgi novērtēta arī Latvijā, 2003. gadā saņemot Lielo mūzikas balvu un laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā 2005. gadā. Šobrīd kameransamblī muzicē Anda Eglīte (kokle un basa kokle), Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Artūrs Noviks (akordeons) un Andis Klučnieks (flauta).

Jaunās mūzikas festivāls "Arēna" kopš 2002. gada ik rudeni Latvijas koncertzālēs pulcē jaunās mūzikas komponistus, atskaņotājmāksliniekus un klausītājus no daudzām pasaules valstīm. Festivāla moto "Saklausi nākotni!" ietver sevī galveno festivāla ideju un mērķi – rādīt mūsdienu mūzikas dažādību visā tās krāšņumā, veicinot jaunas mūzikas tapšanu, atskaņošanu un dokumentēšanu.

Koncerta biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!