Aktualitātes
16.07.2018

Izvēlētas gada labākās grāmatas bērniem

Komentē
0
Saglabā

Vasaras vidus jau ierasti iezīmējas ar īpašu notikumu bērnu literatūrā – Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu, kas pulcē plašu interesentu loku un tiek pasniegta kopš 2005. gada. Balvas rīkotāji izziņojuši nominantus un starptautisko laureātu.

Žūrija lēmusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskā laureāte šogad ir igauņu rakstniece Tīa Selli (Tiia Selli). Viņas grāmatu "Mia ir priecīga" (izdevējs – Jāņa Rozes apgāds) Latvijas bērni var iepazīt pateicoties izcilajai tulkotājai, vairākkārtējai šīs balvas ieguvējai Maimai Grīnbergai.

Laikā no 2017. gada maija līdz 2018. gada maijam izdotās grāmatas vērtēja Latvijas Bērnu un jauniešu literatūras padomes (LBJLP) izraudzītā žūrija – LBJLP prezidente, Latvijas Universitātes profesore Ilze Stikāne; Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra medijpratības eksperte, komunikācijas zinātņu doktore Aiga Grēniņa; mākslas zinātniece, pedagoģijas doktore, Latvijas Universitātes asociētā profesore Austra Avotiņa; Latvijas Nacionālā kultūras centra vizuālās mākslas izglītības speciāliste Ilze Kupča un ar bērniem kopā lasošie tēti – mūziķis Jānis Upmanis-Holšteins un režisors Mārtiņš Eihe.

Šogad žūrija īpaši akcentējusi 18 grāmatas - to autorus un ilustratorus, kā arī izvirzījusi pretendentus AS "Latvijas Valsts meži" balvai "Jaunaudze" par debiju bērnu literatūrā un grāmatu mākslā, kuras mērķis ir motivēt jaunus un talantīgus autorus pievērsties bērnu

Jāņa Baltvilka balvas pretendenti ir Rūta Briede ar bilžu grāmatu "Suns, kurš atrada skumjas" un tās ilustratore Elīna Brasliņa, Pauls Bankovskis ar stāstu krājumu par vēsturi "Kur pazuda saimnieks?", autors nominēts arī debijai bērnu grāmatu mākslā, Lauris Gundars ar garstāstu "Sveiks, Vali" un ilustratore Anete Melece, Māris Rungulis ar garstāstu pusaudžiem "Sikspārnis" un ilustratore Elīna Brasliņa, Inese Paklone ar teiksmaino stāstu "Okeāns un tuksnesis" un ilustratore Alise Mediņa, Ieva Melgalve ar bilžu grāmatu "Mamma, kas apēda bērnus" un ilustratore Anita Rupeika, Laura Dreiže ar fantāzijas romānu "Tā runāja Zosu māte", Zane Zusta ar rotaļgrāmatu "Ucipuci domā ārpus kastes" un ilustratore Evija Timma-Novika, māksliniece Gita Treice ar ilustrācijām Pētera, Indras un Zanes Brūveru dzejoļu krājumam "Brūveri brūvē" un "Latviešu brīnumu pasakas", māksliniece Indra Sproģe ar interesanto ideju, kā bērniem apgūt angļu valodas alfabētu grāmatā "Awesome beetle's colors", Inese Zandere ar bilžu grāmatu "Zirgā" un tās ilustratore Anna Vaivare, Māra Cielēna ar pasaku krājumu "Pētera vaigi", Andra Manfelde ar garstāstu "Kurš no mums lidos?" un ar pašas veidotām ilustrācijām nominēta debijai bērnu grāmatu mākslā, Aivars Kļavis ar vēsturisko romānu pusaudžiem un jauniešiem "Melnais akmens", bet tā ilustrators Emīls Mozga nominēts debijas balvai bērnu grāmatu mākslā, Vivianna Maria Staņislavska ar ilustrācijām Lijas Brīdakas mīklu grāmatai "Pūliņu kūleņi", Jānis Blanks ar ilustrācijām Artura Gobas dzejolim  "Zemes vēzis" un Veronika Veldze ar bilžu grāmatas "Tiranozauram plāni klājas" ilustrācijām nominēti balvai bērnu grāmatu mākslā.

Sadarbībā ar portālu DELFI LBJLP aicina piedalīties lasītāju balsojumā un izvēlēties labāko un skaistāko bērnu vai jauniešu grāmatu no šogad "Baltvilka balvai" nominētajiem darbiem.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!