Aktualitātes
14.02.2019

Iznāk Alises Zariņas filmas "Blakus" treileris

Komentē
0
Saglabā

Valentīndienā klajā laists kinokritiķes, publicistes un režisores Alises Zariņas debijas pilnmetrāžas filmas "Blakus" treileris.

"Road movie" žanra filma "Blakus" pirmizrādi piedzīvos 1. martā un vēsta par divu jaunu cilvēku attiecībām un ceļu uz iekšējo brīvību. Filmas galvenie varoņi Luīze (Anta Aizupe) un Kaspars (Āris Matesovičs) nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām triju gadu garumā.

 

Filmas režisore Alise Zariņa līdz šim vairāk pazīstama kā kinokritiķe un publiciste (viņas raksti "Satori" par #MeToo kustību, iecietību, feminismu un citām tēmām izpelnījušies plašu sabiedrības rezonansi), taču īsfilmas, dokumentālo kino, mūzikas video, kā arī reklāmas video kā režisore un scenāriju autore veidojusi jau kopš 2012. gada. 2016. gadā radās ideja kopā ar operatoru Jāni Andrejevu un producenti Alisi Roguli uzsākt darbu pie pašmāju "road movie". Vairāk par sevi sarunā ar Satori lai stāsta pati Alise:

Savukārt līdzās Ārim Matesovičam vienu no galvenajām lomām filmā atveido aktrise Anta Aizupe, kura sarunā ar "Satori" stāsta par aktiera profesiju, dzīvi un darbu filmā "Blakus".

Pārējās lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale, Armands Ikalis, Henrijs Arājs, Gerda Embure, Amēlija Āboltiņa un suns Bonija, scenārija autores: Alise Zariņa un Marta Elīna Martinsone, operators:Jānis Andrejevs, filmas māksliniece: Dace Sloka, kostīmu māksliniece: Jūlija Volkinšteine, filmas montāžas režisore: Jūlija Vintena, skaņu režisors: Kārlis Butins un Pēteris Pāss, producentes: Alise Rogule un Helēna Zakare.

Filma tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!