Publicitātes foto. Autors: Reinis Hofmanis
 
Aktualitātes
07.02.2018

ISSP atklās Latvijā vienīgo laikmetīgās fotogrāfijas galeriju

Komentē
0
Saglabā

16. februārī Rīgā, Berga Bazārā, ar poļu fotogrāfa Rafala Milaha izstādi "Džentelmeņu pirmais maršs" (The First March of Gentlemen) durvis vērs jauna, biedrības ISSP veidota fotogrāfijas medijam veltīta telpa. Tā būs mājvieta Latvijā vienīgajai laikmetīgās fotogrāfijas izstāžu zālei – ISSP Galerijai, kā arī vieta lekcijām, diskusijām un plašai izglītības programmai.

ISSP Galerijas programmā likts uzsvars uz fotogrāfiju kā laikmetīgās mākslas neatņemamu sastāvdaļu. Tiks izstādīti gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieku darbi, kas izmanto fotogrāfiju kā konceptuālu rīku, vienlaikus aktualizējot sabiedrībā nozīmīgas tēmas, stāsta ISSP Galerijas programmas vadītāja Iveta Gabaliņa (Vaivode). 2018. gada izstāžu programmā iekļauti tādi mākslinieki kā Aleksandrs Gronskis (Krievija), Džeisons Fulfords (ASV), Maija Anniki Savolainena (Somija) un citi. Galerija kalpos par platformu arī Latvijas fotogrāfijas autoriem, atbalstot jaunu darbu veidošanu. Līdzās izstādēm jaunajā ISSP telpā tiks veidota publiska pasākumu programma ar lekcijām un diskusijām, kā arī turpināsies ISSP Skolas piedāvātās izglītības programmas fotogrāfijā.

ISSP Galerija tiks atklāta 16. februārī ar pasaulē atzītā poļu fotogrāfa Rafala Milaha (Rafał Milach) kolāžu sēriju "Džentelmeņu pirmais maršs" (The First March of Gentlemen), kas būs apskatāma līdz 22. martam. Milaha kolāžās 1950. gadu Polijas komunistiskā realitāte savijas ar 20. gadsimta sākumā Vžesņas pilsētā notikušo bērnu dumpi. Laika nobīde šajā darbā tiek izmantota kā metafora pastāvošai sociālajai spriedzei, kas pēdējo gadu laikā kļuvusi īpaši jūtama ne tikai Polijā, bet arī daudzviet citur Eiropā un pasaulē.

Biedrība ISSP jau 12 gadus darbojas laikmetīgās fotogrāfijas jomā, veidojot aktīvu fotogrāfijas vidi Latvijā, izglītojot jauno Latvijas fotogrāfijas autoru paaudzi un veicinot starptautisku apmaiņu. Līdz ar jaunās telpas atklāšanu Berga Bazārā, ISSP sevi piesaka kā nozīmīgu pieturas punktu Rīgas kultūras kartē – vienīgo laikmetīgajai fotogrāfijai veltīto telpu Latvijā.

"Neesam Latvijā vēl īsti piedzīvojuši laikmetīgajai autorfotogrāfijai veltītu telpu - galeriju, bet esam jau nokļuvuši laikā, kad fotoattēls dzīvo vairāk e-vidē nekā uzrunā (varbūt intīmāk) analogā veidā. Vieta, kur autorfotogrāfija tagad varētu stāstīt savus stāstus mazākas steigas un fragmentārisma pārņemtā vidē, ir aizkustinoši alternatīva un reizē vitāli nepieciešama," uzsver fotogrāfs un fotogrāfijas pasniedzējs Andrejs Grants.

"Jauns gads un jauns sākums: ISSP piesaka sevi ne tikai kā atzītu skolu, bet kā atvērtu komunikācijas platformu fotogrāfijai 21. gs. Novēlu jaunajai galerijai veidot radoši aktīvu teritoriju, kurā varēs sastapties mākslas radītāji ar saviem skatītājiem, laužot stereotipus, paplašinot mūsu iztēles apvāršņus, vingrinot prātu un ļaujoties emocijām. Tāda vieta Rīgai un Latvijai ir ļoti nepieciešama," norāda Inese Baranovska, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja.

"ISSP jau sevi ir pierādījis kā lielisks izglītības projektu īstenotājs, tāpēc galerijai ir potenciāls spēlēt nozīmīgu lomu plašākas sabiedrības izglītošanā par fotogrāfiju un vizuālo mākslu. Ņemot vērā laikmetīgās mākslas izstāžu telpu deficītu Latvijā, tas ir notikums ar lielo burtu Latvijas kultūras dzīvē kopumā," jaunās galerijas nozīmi raksturo FK žurnāla galvenais redaktors, fotogrāfs Arnis Balčus.

ISSP Galerija atradīsies Marijas ielā 13 k-3, Berga Bazārs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!