Aktualitātes
12.04.2019

Foto: Latvijā uzņemta filma par slavena padomju komiķa cīņu pret iekārtu

Komentē
0
Saglabā

22. aprīlī Latvijas pirmizrādi piedzīvos Latvijas, Krievijas un Čehijas kopprodukcijas mākslas filma "Humorists", kas vēsta par slavena PSRS komiķa Borisa Arkadjeva cīņu pret cenzūru un iekārtu ar humora palīdzību. Tās filmēšana norisinājusies Latvijā – Jūrmalā un Rīgā, kur galvenais mākslinieks Aivars Žukovskis filmas vajadzībām iedzīvinājis 80. gadu atmosfēru.

Filma "Humorists" stāsta par plaši pazīstama padomju estrādes komiķa Borisa Arkadjeva karjeras norietu 1984. gada vasarā. Viņu nomoka nemitīgā balansēšana uz naža asmens un paškontrole, domājot, par ko drīkst un par ko nedrīkst jokot padomju sabiedrībā, – no tā rodas nedrošība, kas pamazām saindē gan mākslinieka iekšējo pasauli, gan viņa attiecības ar tuvākajiem. Slava un personiskās brīvības trūkums padara Borisu neiecietīgu, un viņa joki sāk līdzināties spēlei uz dzīvību un nāvi. Galvenajā lomā – Aleksejs Agranovičs.

Tāpat filmā redzami aktieri Jurijs Kolokoļņikovs, kurš filmējies seriālā "Game of Thrones" ("Troņu spēle") un filmā "The Transporter Refueled" ("Kurjers. Pilna jauda", 2015), Alisa Hazanova, kura pazīstama, pateicoties tādām filmām kā "Middleground", "Dark World 2" un "The Woman in Black". Filmā loma tikusi arī latviešu aktierim Kristianam Kareļinam, kas atveido Borisa Arkadjeva draugu, padomju jaunbagātnieku Mielavu.

"Humorists" ir Latvijā dzimušā un augušā, šobrīd Berlīnē dzīvojošā scenārista un žurnālista Mihaila Idova debija spēlfilmas režijā. Radošajā komandā Latviju pārstāv arī producentu komanda "Tasse Film" (producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze), kas kopš tās dibināšanas 2011. gadā producējusi daudzas starptautiski atzītas un apbalvotas filmas, tostarp "Es esmu šeit", "Paradīze 89" un "Ar putām uz lūpām".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!