Aktualitātes
15.11.2018

Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu ieguvusi filma "Woman at War"

Komentē
0
Saglabā

12. LUX Kino balvu ieguvusi Islandes, Francijas un Ukrainas kopražojuma filma "Woman at War", trešdien, 14. novembrī, Strasbūrā pavēstīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.

Islandiešu režisora Benedikta Erlingsona darbs "Woman at War" (Kona fer í stríð) ir politiska filma, feministiska sāga un fabula. Tā stāsta par mūzikas skolotāju, kura vienlaikus ir aizrautīga vides aktīviste. Viņas politiskie uzskati tiek satricināti brīdī, kad piepildās viņas vēlme adoptēt bērnu.

Apsveicot visus trīs finālistus, Tajāni sacīja: "Es lepojos ar šo balvu, kas kopš 2007. gada tiek piešķirta filmām, kas stāsta par Eiropai būtiskiem jautājumiem. Vēl nekad uzvarētāja noteikšana nav bijusi tik grūta kā šogad. Visi kandidāti bija īpaši gan izvēlētās tēmas, gan oriģinalitātes dēļ."

"Visas trīs finālistes stāsta par Eiropas nākotnei būtiskām tēmām – ekstrēma nacionālisma radīto risku, nepieciešamību saudzēt vidi un atbildēm uz migrācijas radītajiem jautājumiem. Lai gan atšķirīgas savā formā, šīs filmas stāsta par spēcīgām sievietēm, kuras ir apņēmušās mainīt lietu kārtību."

"Eiropas Parlamenta vārdā es vēlētos pateikties režisoriem un visiem pārējiem, kuri iesaistīti šo filmu veidošanā. Daloties savos iespaidos par Eiropu, jūs piedalāties politiskajās debatēs, kas ik dienu notiek Parlamentā," viņš piebilda.

Abas pārējās šā gada balvas finālistes bija Milas Turajličas "The Other Side of Everything" un Volfganga Fišera "Styx".

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!