Aktualitātes
11.10.2018

Ar valsts atbalstu taps četras ģimenes filmas, arī Janas Egles stāstu ekranizācija

Komentē
0
Saglabā

Kino centrā beidzies konkurss, kurā atbalstīti četri pilnmetrāžas spēlfilmu projekti ar bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai piemērotu saturu. Topošās filmas piedāvā plašu spektru saturiskajā un mākslinieciskajā stilistikā, uz ekrāniem tās nonāks 2019. un 2020. gadā, informē Nacionālais kino centrs.

Bērnu, jauniešu un ģimenes filmu ražošanas konkursa finansējums 2018. gadā ir 1 240 417 eiro, NKC ekspertu komisija aicinājusi finansējuma sadalē ņemt vērā Simtgades programmas rezultātā pieaugušo Latvijas filmu nozares kapacitāti un iespējami paplašināt atbalstīto filmu žanrisko daudzveidību.

Finansiālu atbalstu jaunu filmu ražošanas sākšanai saņems četri projekti – "Kur vedīs ceļš" (režisors Matīss Kaža, studija "Fenixfilm", piešķirti 420 130 eiro), "Ziemassvētki džungļos" (režisors Jāks Kilmi, studija "Lokomotīve", piešķirti 300 152 eiro), "Spogulī" (režisore Laila Pakalniņa, "Kompānija Hargla", piešķirti 430 135 eiro) un "Bedre" (režisore Dace Pūce, studija "Marana Production", piešķirti 90 000 eiro). 2019. gadā tiks atbalstīta visu četru filmu pabeigšana.

Divas no atbalstītajām filmām veidos režisori, kas pilnmetrāžas spēlfilmas formātā debitē. Ņujorkas universitātes Tiša mākslas skolas absolvents Matīss Kaža Latvijas skatītājiem pazīstams ar studiju laika dokumentālo filmu "Vienu biļeti, lūdzu!" (2016), bet jaunā spēlfilma "Kur vedīs ceļš" ļaus izpausties režisora plašajām zināšanām un mīlestībai pret vesterna žanru – kopā ar pieredzējušu komandu, operatoru Aleksandru Grebņevu un mākslinieku Jurģi Krāsonu, Matīss Kaža veidos uz jauniešu auditoriju orientētu romantisku piedzīvojumu stāstu par 19. gadsimta notikumiem kādā Vidzemes muižā.

Savukārt Latvijas Kultūras akadēmijas kinorežijas maģistrantūras absolvente Dace Pūce savu filmu "Bedre" balsta prozaiķes Janas Egles stāstos un mūsdienu realitātē – tas ir aktuāls sabiedrības šķērsgriezums: bērni, kas aug bez vecākiem, tāpēc saskaras ar emocionālu vardarbību un attiecību problēmām. Jana Egle par stāstu krājumu "Gaismā" pagājušajā gadā saņēma Latvijas Literatūras gada balvu.

Projekta "Ziemassvētki džungļos" producentam Robertam Vinovskim ir plaša pieredze sadarbībā ar Baltijas kaimiņiem, un jaunā filma taps sadarbībā ar igauņu kolēģiem. Tās režisors ir igaunis Jāks Kilmi ar to pašu komandu, kas veidoja Kilmi iepriekšējo spēlfilmu, Latvijā pazīstamu ar nosaukumu "Ātrie igauņu puiši" (2017), operators Aigars Sērmukšs un māksliniece Katrīna Sipelgasa. Filmas stāstu veido ģimene, kurai tēva darba dēļ nākas pārcelties uz Indonēziju un nonākt uz izjukšanas robežas, turklāt abām dažāda vecuma meitām arī svešumā uzrodas savas problēmas. Vienīgā ideja glābiņam – doties džungļos meklēt Ziemassvētku vecīti, kurš, pēc vietējo nostāstiem, tur dzīvo jau daudzus gadus. Filmas ražošanas plāns paredz arī vairāku nedēļu filmēšanas periodu Indonēzijā.

Režisores Lailas Pakalniņas projekts "Spogulī" apliecina novatorisku un eksperimentālu pieeju kinovalodai un filmas attēla mākslinieciskajām kvalitātēm – kopā ar pieredzējušo operatoru Gintu Bērziņu filma tiks veidota "selfiju stilistikā", pārceļot seno pasaku par Sniegbaltīti mūsdienīgi jauneklīgā vidē, kur ļaunā pamāte ir apsēsta ar fitnesu, bet septiņi rūķīši ir ekstrēmo sporta veidu entuziasti (lomās – puiši no čehu akrobātu kompānijas "Cirk la Putyka").

Visi četri filmu ražošanas konkursā atbalstītie projekti ir saņēmuši NKC finansiālu atbalstu projektu attīstīšanai, piedaloties 2017. gadā organizētajā filmu projektu attīstīšanas konkursā īpaši bērnu, jauniešu un ģimeņu auditorijai domāta satura veicināšanai. Trīs no četriem atbalstītajiem projektiem ir starptautiski kopražojumi ar vidējo tāmes apjomu ap miljonu EUR un arī izplatīšanas potenciālu ārvalstīs.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!