Aktualitātes
10.01.2019

Ar Jāni Joņevu un Jāni Jaunsudrabiņu sāksies raidījums "Literatūre"

Komentē
0
Saglabā
24. janvārī Latvijas Televīzijas ēterā sāksies jauns raidījums "Literatūre", kur raidījuma vadītāji Marta Selecka un Gustavs Terzens kopā ar rakstniekiem iepazīs latviešu literatūras stāstus, vietas un personības.
 
Raidījums 9 sēriju garumā iepazīstinās skatītājus ar latviešu literatūras klasiku – kamēr Marta apceļos Latviju kopā ar rakstniekiem, Gustavs ceļos atsevišķi, izmantojot grāmatu tekstus par ieganstu sarunām ar satiktajiem ļaudīm.
 
Raidījuma režisors Uģis Olte atzīst: "Literatūre" nebija viegli ceļama darba nasta – likās, rakstnieki taču ir tādi puscaurspīdīgi pusdievi, kuriem ar reālo dzīvi nav nekāda sakara! Par ko mēs ar viņiem runāsim?" Tomēr realitātē izrādījies, ka visi deviņi Martas ceļabiedri ir interesanti, asprātīgi un atvērti, un viņi ne vien paši atklājušies skatītājiem, bet arī palīdzējuši no jauna atklāt leģendārus latviešu rakstniekus.

Komanda smej, ka latviešu literatūra kopš skolas laikiem daudziem ir drīzāk bieds, taču jaunais raidījums pierāda, ka "literatūra nekādā ziņā nav apputējusi", pēc pirmās sērijas noskatīšanās atzina kultūras žurnālists un dzejnieks, viens no ceļotājiem Toms Treibergs.

Savukārt Inga Žolude uzsvēra, ka raidījuma komanda spējusi pierādīt, "ka tās nav grāmatas, nav veci, nodzeltējuši papīri kaut kādos arhīvos vai bibliotēkās – ka tā ir dzīva vide, dzīva telpa, kas joprojām eksistē"."Mēs jebkurš patiesībā varam tur ieiet iekšā un to sajust," viņa secina, kamēr publiciste un dramaturģe Anete Konste uzsver – arī tos cilvēkus, kas ikdienā nelasa, šis raidījums varētu pamudināt iepazīt kādu no grāmatām.

Pirmajā raidījumā ceļojumā pa Jāņa Jaunsudrabiņa "Baltās grāmatas" pēdām Neretas apkaimē dosies grāmatas "Jelgava 94" autors Jānis Joņevs. Vēlāk būs iespējams vērot vēl astoņu rakstnieku ceļojumus – Andris Akmentiņš dosies uz Valmieru un pievērsīsies Pāvila Rozīša darbam "Valmieras puikas".  Gundega Repše pārstaigās Annas Brigaderes apvidu Tērvetē. Dzejniece Inese Zandere savus ceļa biedrus izvadās pa savām un Raiņa takām Sēlijā. Galvaspilsētu nepametīs dzejnieks Ronalds Briedis ar Montu Kromu sirdī un bērnu grāmatu rakstniece Luīze Pastore, kura pārbaudīs, kā izmainījies Zentas Ērgles aprakstītais Grīziņkalns. Guntis Berelis dosies uz Ķegumu atzīties jūtās Regīnai Ezerai, Jāņa Poruka trauksmainās dzīves mācības izgaismos rakstniece Inga Žolude, savukārt Toms Treibergs izsekos Andreja Kurcija gaitām.

Raidījumu veido komanda, kas darbojusies arī pie tādiem skatītāju iecienītiem projektiem kā "Ziemeļu puse" un "Te!". Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un iekļauts Latvijas valsts simtgades notikumu programmā.

"Literatūrē" LTV skatītāji varēs doties no 24. janvāra ceturtdienās plkst. 19.30 LTV1 un REPLAY.lv.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!