Kadrs no filmas "Rotaļu zirdziņi"
 
Aktualitātes
20.04.2018

Aicina bērnus un jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas žūrijā

Komentē
0
Saglabā

Svētdien, 6. maijā, Nacionālais kino centrs jau sesto reizi organizēs Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu balvas žūrijas darbu Latvijā un līdz 27. aprīlim gaida dalībnieku  pieteikumus. Žūrijas darbs noritēs vienlaikus 36 Eiropas valstīs, vienas dienas laikā noskatoties trīs balvai nominētās filmas un nobalsojot par labāko.

Lai noteiktu labāko bērniem un jauniešiem domāto Eiropas filmu, kopš 2013. gada vienlaikus trīsdesmit sešās valstīs maija pirmajā svētdienā strādā Eiropas Kinoakadēmijas bērnu un jauniešu žūrija, kas visas dienas garumā noskatās trīs balvai nominētās filmas, piedalās diskusijās, vērtē filmas un dienas noslēgumā nobalso par savu favorītu. Visās valstīs pieņemtie žūriju lēmumi tiek apkopoti tiešsaistē, balvas Young Audience Award pasniegšanas ceremonija tiek pārraidīta no Vācijas interneta tiešraidē, un balvu saņem filma, kas visu dalībvalstu kopvērtējumā iegūst visvairāk balsu.

Rekomendējamais vecums dalībai žūrijā ir no 12 līdz 16 gadiem. Lai pieteiktos dalībai, līdz
27. aprīlim jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com vai jāaizpilda anketa šeit. Pieteikumā jānorāda pretendenta vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, e-pasta adrese, un jāatbild uz jautājumu  "Kāpēc vēlies piedalīties Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā?"

Šogad balvai nominēta Šveices un Itālijas piedzīvojumu filma "Bēgošā meitene" (Girl in Flight), aizraujošs stāsts par 11 gadīgu meiteni no Toskānas, kura aizbēg no mājām un divas naktis pavada čigānu apmetnē Romā.

Otra filma konkursā – Somijas amizantā dokumentālā filma "Rotaļzirdziņu revolūcija" (Hobbyhorse Revolution), аizkustinošs stāsts par jauniešiem, kuri aizraujas ar rotaļu zirdziņu izgatavošanu un pat piedalās ar tiem jāšanas sacensībās.

Trešā filma, Francijas un Burkina Faso kopražojuma eksotiskā drāma "Puika" (Wallay), stāsta par 13 gadus vecu pārgalvi, kurš no savām mājām Francijā tiek nosūtīts pie radiem uz Rietumāfrikas valsti Burkina Faso, kur viņam jākļūst par īstu vīru. Visas filmas ir uzņemtas 2017. gadā un piemērotas bērnu un jauniešu auditorijai.

Pasākums ir bez maksas un norisinās no plkst. 10:00 - 18:00 kinoteātrī K. Suns, filmas tiek demonstrētas oriģinālvalodā ar tulkojumu latviešu valodā. Vairāk informācijas Latvijas Kino centra un Eiropas Kinoakadēmijas mājas lapās – nkc.gov.lv un yaa.europeanfilmawards.eu

Ar pieteikšanos žūrijas darbam nav ieteicams kavēties – jauniešu interese ar katru gadu pieaug, bet kinoteātra "K.Suns" zālē ietilpst apmēram 120 žūrijas dalībnieku.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori un izmanto reģistrēta lasītāja priekšrocības - vērtē, komentē un veido rakstu arhīvu!

Satori
Satori
Pieraksties!
Komentē
0

Sveiks, Satori lasītāj!

Neuzbāzīgu reklāmu izvietošana palīdz Satori iegūt papildu līdzekļus satura radīšanai un dažādo mūsu finanšu avotus, sniedzot lielāku neatkarību, tādēļ priecāsimies, ja šeit atspējosi savu reklāmas bloķēšanas programmu.

Paldies!