Satori vadlīnijas autoriem

 

Interneta žurnāla "Satori.lv" redakcija, veidojot žurnāla saturu, publicē gan redakcijas izraudzītu autoru rakstus, gan arī pašu autoru piedāvātus rakstu darbus. Nereti mēs saņemam jautājumu, kādam ir jābūt rakstu darbam, lai tas tiktu publicēts interneta žurnālā "Satori.lv". Tieši tāpēc formulējām vispārējas vadlīnijas, kas var noderēt ikvienam, kas vēlas kļūt par "Satori.lv" autoru.

 • Redakcija pieņem iepriekš nepublicētas esejas par dažādām kultūras tēmām, komentārus par aktuāliem notikumiem un tendencēm sabiedrībā, recenzijas par izstādēm, izrādēm, filmām, grāmatām un koncertiem, kā arī daiļliteratūru.
 • Eseju un komentāru teksta vēlamais apjoms ir no 6500 līdz 10 000 zīmēm, recenziju – no 6500 līdz 7500 zīmēm; dzejas publikācijām mēs pieņemam 4 līdz 10 dzejoļu lielu kopu, bet prozas publikācijām – 5000 līdz 15 000 zīmju garu tekstu.
 • Darbiem jābūt labi strukturētiem, pareizā latviešu valodā, ievērojot pareizrakstības normas, ja vien atkāpe no tām nav būtiska darba estētikas vai stila sastāvdaļa. Mēs aicinām izvairīties no liekvārdības, nepamatoti vai pārmērīgi lietotas vienkāršrunas, profesionālā žargona un blīva profesionālu terminu lietojuma. Autora domai jābūt skaidrai un argumentētai. Iesakām neaizmirst par konkrēto, runājot par abstraktām un teorētiskām tēmām, un otrādi – runājot par konkrēto, nepazaudēt ideju.
 • Viens no interneta žurnāla "Satori" mērķiem ir aicināt lasītājus patstāvīgi domāt, tāpēc priekšroka tiek dota oriģinālam skatījumam uz aplūkoto tematu un tādai pieejai, kas veicina diskusiju. Atvērtība un iecietība pret atšķirīgu viedokli tiek uzskatīta par vēlamu.

Ar autoriem par interneta žurnālā "Satori" publicētajiem darbiem tiek slēgti autoralīdzību līgumi un izmaksātas autoratlīdzības, ja vien līgumā nav paredzēta cita vienošanās.

Darbus var sūtīt uz e-pasta adresi satori@satori.lv vai kādam no interneta žurnāla "Satori" redaktoriem personīgi.

Darbiem jābūt noformētiem Word dokumentā un pievienotiem konkrētā e-pasta pielikumā. 

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Vīns ir nemitīgs pierādījums tam, ka Dievs mūs mīl un vēlas redzēt mūs laimīgus. 

  Bendžamins Franklins

Iesakām

 • 2016. gada 26. septembrī, plkst. 7:03

  Artis Buks: Urbāno nomadu identitātes meklējumi (2)

  Cik nu nācies novērot sadzīvē – iespējams, kļūdos, jo statistikas pētījumus neesmu veicis, – visaktīvākie nacionālās idejas sludinātāji nāk no etniski jauktām ģimenēm vai lokālmigrantiem, kas pazaudējuši pēctecības sakņu sajūtu.

 • 2015. gada 8. septembrī, plkst. 22:09

  Marčins Sendeckis: Life is Life

  Šī ir mana pirmā viesošanās Rīgā, un pilsēta uz mani ir atstājusi ļoti labu iespaidu. Tā ir skaista, ar patīkamu cilvēcisko mērogu, kas ļauj dienas laikā apskatīt lielu pilsētas daļu. Tas nav kā ar Parīzi vai Ņujorku.

 • 2013. gada 8. februārī, plkst. 8:02

  Henrieta Verhoustinska: Nesatikšanās

  Gan autors, gan inscenētājs gribēja radīt kaut ko vienu, bet sanāca gluži kas cits, turklāt kas – nevienam īsti nav skaidrs, arī pašam Šekspīram ne, un, spriežot pēc izteikti plakātiskā punkta uz "i" izrādes finālā, arī ne Karapetjanam.

 • 2013. gada 2. janvārī, plkst. 0:01

  Dina Sarceviča: Kā mēs diskutējam par izglītības jautājumiem? (1)

  Mēneša laikā šeit, interneta žurnālā satori.lv, tika publicēta programmas "Iespējamā misija" vēstnieku rakstu sērija "IMdekss" par būtiskiem ar skolu vidi un izglītību saistītiem jautājumiem.

 • 2012. gada 6. jūlijā, plkst. 9:07

  Andris Habermanis: Mazas skaņas Lielajā Klusumā (1)

  Svētā veidā vēroju meiteni, kura nevērīgi ēd; varbūt piedzer kefīru vai mazkaloriju jogurtu. Dzīve tomēr ir arī vienkāršai meitenei pati svētā vienkāršība. Kā piena produkts, kas vairs nav govs organismā, nav vēl manējā.

 • 2014. gada 5. decembrī, plkst. 6:12

  Inga Pizāne: Krūze (2)

  Par tiem, kas guļ, viņai pārdomas neraisījās, jo viņa zināja, cik pati ir laimīga un bezrūpīga, kad guļ. Pašai gan miegs nenāca ne tuvu. Turklāt viņa zināja, ka gulētiešana tāpat nozīmēs vārtīšanos viens pret vienu ar savām domām vismaz stundu, ja ne ilgāk.

 • 2012. gada 21. decembrī, plkst. 1:38

  Vai jums ir bail no nākotnes? (11)

  Tuvojas noslēgumam 2012. gads - brīnišķīgs gads, kura laikā mums bija iespēja darīt visu to, ko mēs vienmēr esam vēlējušies darīt - rakstīt, lasīt un sarunāties, tikties ar fantastiskiem cilvēkiem un domāt kopā ar viņiem. Kopā ar jums, mīļie.

 • 2013. gada 17. jūlijā, plkst. 9:07

  Ieva Melgalve: Māte Maskačka

  Grāmatas par bērniem liecina par bērniem apmēram tikpat daudz kā mīlas romāni par mīlestību: stāsta tur ir vairāk nekā realitātes, un tā tam arī jābūt.Kultūras Ministrija
vkkf