Satori vadlīnijas autoriem

Interneta žurnāla "Satori.lv" redakcija, veidojot žurnāla saturu, publicē gan redakcijas izraudzītu autoru rakstus, gan arī pašu autoru piedāvātus rakstu darbus. Nereti mēs saņemam jautājumu, kādam ir jābūt rakstu darbam, lai tas tiktu publicēts interneta žurnālā "Satori.lv". Tieši tāpēc formulējām vispārējas vadlīnijas, kas var noderēt ikvienam, kas vēlas kļūt par "Satori.lv" autoru.

 • Redakcija pieņem iepriekš nepublicētas esejas par dažādām kultūras tēmām, komentārus par aktuāliem notikumiem un tendencēm sabiedrībā, recenzijas par izstādēm, izrādēm, filmām, grāmatām un koncertiem, kā arī daiļliteratūru.
 • Eseju un komentāru teksta vēlamais apjoms ir no 6500 līdz 10 000 zīmēm, recenziju – no 6500 līdz 7500 zīmēm; dzejas publikācijām mēs pieņemam 4 līdz 10 dzejoļu lielu kopu, bet prozas publikācijām – 5000 līdz 15 000 zīmju garu tekstu.
 • Darbiem jābūt labi strukturētiem, pareizā latviešu valodā, ievērojot pareizrakstības normas, ja vien atkāpe no tām nav būtiska darba estētikas vai stila sastāvdaļa. Mēs aicinām izvairīties no liekvārdības, nepamatoti vai pārmērīgi lietotas vienkāršrunas, profesionālā žargona un blīva profesionālu terminu lietojuma. Autora domai jābūt skaidrai un argumentētai. Iesakām neaizmirst par konkrēto, runājot par abstraktām un teorētiskām tēmām, un otrādi – runājot par konkrēto, nepazaudēt ideju.
 • Viens no interneta žurnāla "Satori" mērķiem ir aicināt lasītājus patstāvīgi domāt, tāpēc priekšroka tiek dota oriģinālam skatījumam uz aplūkoto tematu un tādai pieejai, kas veicina diskusiju. Atvērtība un iecietība pret atšķirīgu viedokli tiek uzskatīta par vēlamu.

Ar autoriem par interneta žurnālā "Satori" publicētajiem darbiem tiek slēgti autoralīdzību līgumi un izmaksātas autoratlīdzības, ja vien līgumā nav paredzēta cita vienošanās.

Darbus var sūtīt uz e-pasta adresi satori@satori.lv vai kādam no interneta žurnāla "Satori" redaktoriem personīgi.

Darbiem jābūt noformētiem Word dokumentā un pievienotiem konkrētā e-pasta pielikumā. 

Interneta žurnāla “Satori” autoru ētikas kodekss

 • “Satori” autors ciena savu lasītāju, skatītāju un klausītāju tiesības zināt patiesību par notikumiem, kas viņiem šķiet nozīmīgi un interesanti.
 • Autors nedrīkst publicēt informāciju par kuras ticamību nav pārliecināts.
 • Autors nedrīkst izmantot savās publikācijās citu radītu materiālu bez atsaucēm uz to. Plaģiātisms nav pieļaujams.
 • Autora komentāri nedrīkst balstīties uz nepatiesiem faktiem vai sagrozītu informāciju.
 • Izplatot informāciju, kas var ietekmēt cilvēka reputāciju, jādod iespēja arī viņam paust savu viedokli.
 • Autoru pieļautās kļūdas ir jālabo pēc iespējas ātri un pilnīgi.
Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Karš nav nekāds piedzīvojums. Karš ir slimība. Kaut kas līdzīgs tīfam.

  Antuāns de Sent-Ekziperī

Iesakām

 • 2016. gada 11. aprīlī, plkst. 6:23

  Māris Zanders: Vilks aitās (2)

  Ziņu virsraksti dažkārt šķiet vairāk ievērības cienīgi nekā to izklāsts. Piemēram, šāds aizvadītajā nedēļā – "Valsts prezidents Jūrmalas rezidencē šodien uzņems viesi" ("Apollo", 6. aprīlis). Burvīgi.

 • 2014. gada 17. jūnijā, plkst. 6:06

  Dmitrijs Gutovs: Māksla ir ideju pasaule (1)

  Es brīdinu tiesībsargājošās iestādes un konkrēti Krievijas FSB – nekāda dinamīta man mājās nav. Un arī ieroču nav. Pat aizliegtās literatūras man mājās nav. Es vispār esmu likumpaklausīgs pilsonis.

 • 2015. gada 4. maijā, plkst. 9:05

  Andrejs Vīksna: Kara piezīmes par sāpīgām tēmām

  "Kara piezīmes" ir deviņu izrāžu sērija, kas tika sākta 5. decembrī – katru mēnesi notiek vienas ar Ukrainas kara tēmu saistītas lugas lasījums, pēc tam notiek diskusija, kurā piedalās lugas veidotāji, eksperti un diskusijas skatītāji.

 • 2015. gada 9. martā, plkst. 6:03

  Māris Zanders: Parunāsim par karu... (4)

  Desmitgades, kas pavadītas ar datorspēļu, filmu utt. palīdzību, kropļojot priekšstatu par vardarbību un cilvēka trauslumu, iespējams, ir atstājušas pēdas 21. gadsimta cilvēka domāšanā.

 • 2012. gada 22. jūnijā, plkst. 8:42

  Katrīna Kuduma: Man patīk vēstuļu smarža (20)

  mana māja ir putnu būris milzīgā kokā, es tur sēžu un spēlēju domu spēles un reizēm kārtis, nelasu grāmatas, lasu tumsu un iešuju brūcēs, kā mēteļu oderēs slepus iešuj viltotas pases.

 • 2013. gada 27. septembrī, plkst. 7:09

  Ieva Viese-Vigula: Siena (15)

  Plauksta, celis, auss, gaiši un tumši mati, dažas ģenitāliju iezīmes – bija skaidrs, ka te sākotnēji patiesi ir bijuši divi ķermeņi, ko lēnām, bet ar neapbruņotu aci saskatāmā tempā sevī uzsūca siena.

 • 2016. gada 22. decembrī, plkst. 5:04

  Zane Volkinšteine: "Orbīta" ASV. Stereotipi par stereotipiem (1)

  Stāsts par grupas "Orbīta" viesturneju Amerka Savienotajās valstīs.

 • 2015. gada 11. decembrī, plkst. 9:41

  Jolanta Pētersone: Grāmata Gundegai un ne tikai

  "Grāmata Gundegai" ir Pētera Brūvera pēdējais paša sakārtotais lirikas krājums. Tas ir fakts, kas bērnus neinteresē nemaz, bet man liek atcerēties Baltvilka balvas lasījumus 2010. gada jūlijā, kur dzejnieks lasīja savus dzejoļus un atdzejojumus. No tās dienas viņš man palicis atmiņā kā brašais kapteinis Džeks ar bravūrīgi šķībi uzliktu cepuri un dārdošu balsi.Kultūras Ministrija
vkkf