Satori vadlīnijas autoriem

 

Interneta žurnāla "Satori.lv" redakcija, veidojot žurnāla saturu, publicē gan redakcijas izraudzītu autoru rakstus, gan arī pašu autoru piedāvātus rakstu darbus. Nereti mēs saņemam jautājumu, kādam ir jābūt rakstu darbam, lai tas tiktu publicēts interneta žurnālā "Satori.lv". Tieši tāpēc formulējām vispārējas vadlīnijas, kas var noderēt ikvienam, kas vēlas kļūt par "Satori.lv" autoru.

 • Redakcija pieņem iepriekš nepublicētas esejas par dažādām kultūras tēmām, komentārus par aktuāliem notikumiem un tendencēm sabiedrībā, recenzijas par izstādēm, izrādēm, filmām, grāmatām un koncertiem, kā arī daiļliteratūru.
 • Eseju un komentāru teksta vēlamais apjoms ir no 6500 līdz 10 000 zīmēm, recenziju – no 6500 līdz 7500 zīmēm; dzejas publikācijām mēs pieņemam 4 līdz 10 dzejoļu lielu kopu, bet prozas publikācijām – 5000 līdz 15 000 zīmju garu tekstu.
 • Darbiem jābūt labi strukturētiem, pareizā latviešu valodā, ievērojot pareizrakstības normas, ja vien atkāpe no tām nav būtiska darba estētikas vai stila sastāvdaļa. Mēs aicinām izvairīties no liekvārdības, nepamatoti vai pārmērīgi lietotas vienkāršrunas, profesionālā žargona un blīva profesionālu terminu lietojuma. Autora domai jābūt skaidrai un argumentētai. Iesakām neaizmirst par konkrēto, runājot par abstraktām un teorētiskām tēmām, un otrādi – runājot par konkrēto, nepazaudēt ideju.
 • Viens no interneta žurnāla "Satori" mērķiem ir aicināt lasītājus patstāvīgi domāt, tāpēc priekšroka tiek dota oriģinālam skatījumam uz aplūkoto tematu un tādai pieejai, kas veicina diskusiju. Atvērtība un iecietība pret atšķirīgu viedokli tiek uzskatīta par vēlamu.

Ar autoriem par interneta žurnālā "Satori" publicētajiem darbiem tiek slēgti autoralīdzību līgumi un izmaksātas autoratlīdzības, ja vien līgumā nav paredzēta cita vienošanās.

Darbus var sūtīt uz e-pasta adresi satori@satori.lv vai kādam no interneta žurnāla "Satori" redaktoriem personīgi.

Darbiem jābūt noformētiem Word dokumentā un pievienotiem konkrētā e-pasta pielikumā. 

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Dienas citāts

 • Laba izglītība nav tas, ko tu esi iemācījies, un pat ne tas, ko tu zini. Laba izglītība ir spēja atšķirt to, ko tu zini, no tā, ko tu nezini.

  Anatols Franss

Iesakām

 • 2016. gada 25. februārī, plkst. 6:30

  Māris Zanders: Pa kurām ķermeņa daļām drīkst sist? (4)

  Vai Eiropas Savienības lēmums šomēnes atcelt lielāko daļu pret Baltkrieviju noteikto sankciju nozīmē, ka Eiropa pārliecinājusies par "pātagas" kā instrumenta vājumu?

 • 2014. gada 22. novembrī, plkst. 1:11

  Antra Cilinska: Atkal par to politiku!

  Nākamajā rītā pēc filmas "4. maija republika" pirmizrādes mēs satikāmies ar režisori Antru Cilinsku, lai parunātu par filmas mērķiem un dokumentālās filmas uzdevumiem mūsdienās.

 • 2015. gada 1. septembrī, plkst. 6:08

  Kaspars Groševs: Vēsture nav beigusies

  Attēlos paša Kluča ir maz, lielākoties redzam mākslinieku Miku Mitrēvicu, kurš kinolentē attēlo tās galveno varoni, klīstam pa dažādām filmēšanas lokācijām un skatoties tālumā.

 • 2015. gada 2. novembrī, plkst. 6:03

  Māris Zanders: Latvijas politikas "neatklātās salas"

  Tas ir skandāls, ja vesela reģiona, vienas no Latvijas lielākajām pilsētām, politiskā dzīve Rīgas politiskajām "aprindām" ir "lielais nezināmais".

 • 2016. gada 1. septembrī, plkst. 11:30

  Anna Brigadere: Dzejoļi bērniem

  Atzīmējot Annas Brigaderes 155 gadu jubileju un jaunā mācību gada sākumu, piedāvājam iepazīties ar rakstnieces dzejoļiem bērniem, kurus vērts iemācīties no galvas.

 • 2012. gada 14. decembrī, plkst. 8:12

  Jolanta Sermā: Šņākuļosim silti (21)

  Izskatījās, ka līs, pār Akmens tiltu pārlaidās melnu kovārņu bars un ietina pilsētu miglā. Neskatoties uz drēgnumu un miskastes atmosfēru, cilvēki, satinušies savos segmēteļos, brida uz darbu, skolu, brida pretī savai dienai.

 • 2012. gada 2. maijā, plkst. 8:05

  Diskusija: Teātris, kritiķis un skatītājs (34)

  Vai teātris savu skatītāju var izaudzināt? Varbūt, pāraudzināt? Kam tas būtu jādara - režisoram, teātra direktoram, kritiķim vai kultūras medijam?

 • 2014. gada 25. septembrī, plkst. 12:09

  Santa Remere: Koncerts ar šmurguli (14)

  Diskusijas par bērnu audzināšanu un uzvedību ir garantēts veids, kā sastrīdēties gan ar tuviniekiem, gan ar dažādām sabiedrības grupām, un – varbūt kā būtiska daļa no kultūras mehānisma – šī plūkšanās nekad nerimst.Kultūras Ministrija
vkkf