Ziņu arhīvs

Paulu Koelju paziņojis, ka Džoisa "Uliss" ir kaitīgs

Brazīliešu rakstnieks Paulu Koelju, kas ar saviem romāniem "Alķīmiķis" un "Veronika grib mirt" savaldzinājis miljoniem mājsaimnieču, kādā intervijā paziņojis, ka Džeimsa Džoisa darbs "Uliss" atstājis sliktu ietekmi uz literatūru, vēsta ārvalstu prese.

Pēc Koelju domām, mūsdienu rakstnieki pārāk lielu vērību pievērš formai, atstājot novārtā saturu. "Šodien rakstnieki vēlas atstāt iespaidu uz citiem rakstniekiem. Un viena no grāmatām, kas pie tā vainojama, ir Džeimsa Džoisa "Uliss", kas ir tīrs stils. Nekā cita tur nav. Atņemiet tam stilu, un "Uliss" pārvērtīsies par izsmieklu."

Koelho (port. val.) - trusis

Savu popularitāti Koelju skaidro ar to, ka spēj uzrunāt visus cilvēkus. Viņaprāt, savos darbos sarežģītas idejas viņš ietērpj vienkāršos vārdos, tāpēc viņu saprot cilvēki visā pasaulē. Kā vēsta brazīliešu laikraksts "Folha de S. Paulo", drīzumā iznāks rakstnieka 22. romāns "Manuscrito Encontrado em Accra". Līdz šim visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 140 miljoni Koelju grāmatu eksemplāru.

2004. gadā "Ulisam" skarbu kritiku veltīja arī īru rakstnieks Rodijs Doils, paziņojot, ka Džoisa darbu vajadzētu kārtīgi parediģēt. Viņš arī izteica šaubas, ka romāns, kas tiek atzīts par vienu no visu laiku izcilākajiem literārajiem darbiem, patiešām spēj uzrunāt un aizkustināt cilvēkus.Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB TwitterPēdējie komentāri

 • zemene  

  2012. gada 10. augustā, plkst. 12:57

  Man nepatīk gan Uliss, gan Koelju. Ko nu?

 • rojs2  

  2012. gada 9. augustā, plkst. 23:16

  esmu lasījis gan vienu, gan otru. Uliss tiešām nav izklaide, bet vismaz paliek literatūras vēsturē ar to pašu stilu. Koelju nav ne stila, ne arī izredzes, ka paliks literatūras vēsturē...

 • kopiers-pastors  

  2012. gada 9. augustā, plkst. 21:41

  Par formas un satura attiecībām literārā darbā domāja jau Aristotelis – “Poētikā” viņš Homēra “Odisejas” 24 dziedājumu sižetu pārstāsta 8 rindiņās. Tas gan viņam neliek secināt kā Koelju, ka darbs ir trūcīgs vai postošs :) Gan jau arī Koelju klusībā kopj savu valodu, būtu grūti piesaistīt daudzus lasītājus ar lielisku saturu, kas ietērpts pliekanā valodā.

 • Jānis Joņevs  

  2012. gada 9. augustā, plkst. 13:01

  Man šķiet, ka Prusts ir drīzāk nenovērtēts.

 • asdf  

  2012. gada 9. augustā, plkst. 10:28

  Liela daļa atšķir tikai to daļu "kur viss rakstīts bez pieturzīmēm jo tam ir jāatspoguļo apziņas plūsma", lai apskatītos kā tas izskatās, jo tā ir tāda lieta, kas kultūras vēstūrē ir notikusi, bet nekādu teksta baudu šis darbs nerada.

Lasīt visus

Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Aktualitātes