Ziņu arhīvs

ASV oficiāli paziņo, ka nāriņas un dažādas citas leģendas nepastāv

ASV norisinājusies nopietna diskusija par nāriņu pastāvēšanu pēc tam, kad televīzijas kanālā "Animal Planet" demonstrēts raidījums "Mermaids: The Body Found", ziņo laikraksts "The Telegraph".

Reaģējot uz šo raidījumu, kurā demonstrētas ar datorsimulācijām veidotas simulācijas par nāriņu dzīvi, kā arī uz to, ka daudzi skatītāji pēc raidījuma noskatīšanās sākuši ticēt nāriņu eksistencei, ASV Nacionālā okeānu un atmosfēras administrācija (NOAA) savā interneta mājaslapā publicēja oficiālu paziņojumu, kurā kategoriski noliedz nāriņu pastāvēšanu.

NOAA mājaslapā publicētajā paziņojumā teikts, ka nav atrasti pierādījumi ūdenī dzīvojošu cilvēku eksistencei, bet jautājumu, kāpēc tie nodarbina gandrīz visu no ūdens iebiedēto cilvēku kolektīvo bezapziņu, labāk būtu atstāt vēsturnieku, filozofu un antropologu ziņā.

Paša raidījuma veidotāji stāsta, ka viņu ideja bija modelēt iespējamo nāriņu dzīvi okeānā, liekot skatītājiem iedomāties, kādas tās varētu izskatīties, kā arī izspēlēt pieņēmumus, kāpēc tās līdz  šim slēpušās no cilvēkiem.

Jāatzīst, ka šis nav vienīgais oficiālais paziņojums, ko izdevušas ASV institūcijas, lai kliedētu cilvēku fanātiskās iedomas par dažādu fantastisku tēlu pastāvēšanu. Piemēram, jau pieminētā NOAA vairākkārt kliedējusi ar jūru saistītus mītus, to skaitā mītisko nogrimušo salu Atlantīdu, kuru daudzi cilvēki it kā saredzējuši "Google Earth" uzņēmumos, kā arī šausmu stāstus par Bermudu trijstūri. Pagaidām institūcija vēl nav sniegusi komentāru par Lohnesa ezera briesmoņa pastāvēšanu. Savukārt vēl šāgada jūnijā kāda cita ASV iestāde – Slimību kontroles centrs – izdeva paziņojumu, kurā noraidīja zombiju eksistenci.Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB TwitterPēdējie komentāri

 • lili  

  2012. gada 7. oktobrī, plkst. 21:18

  NARINAS EKSISTE

 • kentaurs  

  2012. gada 8. jūlijā, plkst. 10:48

  http://izklaide.delfi.lv/archive/asv-mirusi-desmit-gadus-veca-narina.d?id=27658341

 • valis  

  2012. gada 8. jūlijā, plkst. 10:44

  Neliekas jocīgi, jo medicīnā pastāv nāriņas sindroms (sironomēlija) - bērni ar kopā saaugušām kājām. Tiesa, parasti viņi nomirst pirmajās dzīves dienās, bet internetā, arī latviešu valodā, bija par meiteni, kura nodzīvoja līdz desmit gadiem. Pameklējiet ar meklētāju.
  Nu, bet ūdenī viņa nedzīvoja , tas gan...

 • ..  

  2012. gada 7. jūlijā, plkst. 15:33

  ja reiz tik liels procents amerikāņu tic dievam un uzskata, ka evolūcijas teorija ir liberāļu politiskais ierocis, tad nav brīnums, ka tur tik viegli zeļ un plaukst citu nokrāsu līdzīgi idiotismi. the sleep of reason begets monsters.

 • quux  

  2012. gada 7. jūlijā, plkst. 15:03

  ko tu neteiksi. nē, tiešām, šis pārspēj pat "britu zinātniekus".

Lasīt visus

Parakstīties uz Satori jaunumiem

AktualitātesKultūras Ministrija
vkkf