Notiks "Ātrais randiņš" ar rakstniekiem un Jāņa Indāna fotoizstādes "Laikabiedri" atklāšana (3)

2012. gada 3. februārī, plkst. 9:02

Rubrika: Ziņu arhīvs

 

Trešdien, 8. februārī, plkst. 17:30 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks jau otrais "Ātrais randiņš", kurā spēles formā varēs iepazīties ar jaunajiem rakstniekiem.
Uz randiņu aicināti Arvis Viguls, Artis Ostups, Marts Pujāts un Gundars Ignats. Rakstniekus varēs iepazīt nelielās intervijās, tekstu lasījumos, fotosesijā, ekspresizstādē un citās aktivitātēs. Randiņa iecere ir apmeklētāju un muzeja darbinieku iepazīšanās ar garā un gados jauniem autoriem, kā arī rakstnieku un apmeklētāju iepazīšanās ar muzeju.
Pasākuma mērķis nav atrast pareizās atbildes un rezultātu, bet gan uzdot jautājumus un priecāties par procesu. Ne visi randiņi beidzas ar laulībām, ne visi „jaunie, daudzsološie” kļūst par klasiķiem un atrod vietu muzejā.



Plkst. 19:00 notiks Jāņa Indāna fotogrāfiju izstādes "Laikabiedri". Septiņpadsmit literātu fotomirkļi atklāšana. Laikabiedri ir pirmā Jāņa Indāna (1981) fotoizstāde, kurā apkopoti septiņpadsmit latviešu literātu dokumentāli portreti. Indāns savulaik pats nodarbojies ar literatūru, 2003. gadā iznācis viņa dzejas krājums Mīla saraus mūs gabalos. Ar laiku pievērsies dokumentālajai fotogrāfijai, it īpaši portretiem.
Izstādē redzamās melnbaltās fotogrāfijas tapušas dažādos apstākļos laikaposmā no 2007. līdz 2011. gadam, tajās dokumentētie literāti lielākoties pieder Jāņa Indāna paaudzei. Izstādē portretēti: Ērika Bērziņa, Henriks Eliass Zēgners, Kārlis Vērdiņš, Ulvis Zirnis, Agnese Krivade, Andris Ogriņš, Krišjānis Zeļģis, Andra Manfelde, Rimands Ceplis, Gaiķu Māris, Anna Auziņa, Arvis Viguls, Daina Tabūna, Iveta Ratinīka, Pēteris Draguns, Rihards Bargais un Rūta Mežavilka.

Pasākuma noslēgumā – grupas "Maukas" uzstāšanās.


Pasākumi Rakstniecības un mūzikas muzejā (Rīgā, Pils laukumā 2) notiek katru trešdienu plkst. 17:30. Sarīkojuma laikā (no plkst. 17:30 līdz 19:00) bērniem būs iespēja piedalīties muzeja nodarbībā Kas muzejam vēderā?.

Ieejas maksa sarīkojumā – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums); maksa par nodarbību bērniem – Ls 1.



Pēdējie komentāri:
  • 04.02.12 17:11

    vai ir kāds, kas viņus nepazīst, 'jaunos'?

  • 06.02.12 13:06

    maukas RAKSTNIECĪBAS muzejā?

  • salāts 06.02.12 19:53

    Jaunzeme-Gremde nepazīst.


Piedalies diskusijā:
Komentāru forma

Dienas citāts

    "Literatūras noriets iezīmē nācijas norietu."

    Johans Volfgangs fon Gēte


Parakstīties uz ¼ Satori jaunumiem