Ziņu arhīvs

Andris Nelsons

Diriģents Andris Nelsons otro gadu pēc kārtas saņem "Grammy" balvu

Latviešu diriģents Andris Nelsons un viņa vadītais Bostonas Simfoniskais orķestris otro gadu pēc kārtas saņēmuši prestižo "Grammy" balvu kategorijā "Labākais orķestra sniegums" ("Best Orcherstral Performance").

Pagājušajā gadā Nelsons un Bostonas Simfoniskais orķestris saņēma balvu par Dmitrija Šostakoviča 10. simfonijas ierakstu, savukārt šogad "Grammy" orķestrim un diriģentam atnesuši Dmitrija Šostakoviča 5., 8. un 9. simfonijas ieraksti "Shostakovich: Under Stalin's Shadow – Symphonies Nos. 5, 8 & 9", ko izdevusi ierakstu kompānija "Deutsche Grammophon".

Uz balvu kategorijā "Labākais orķestra sniegums" pretendēja arī latviešu diriģents Mariss Jansons un Amsterdamas Karaliskais "Concertgebouw" orķestris par Sergeja Prokofjeva Piektās simfonijas ierakstu. Tāpat šai balvai bija izvirzīts pazīstamais igauņu diriģents Nēme Jervi un viņa vadītais Šveices Romāņu orķestris, kā arī Maikla Tilsona Tomasa vadītais Sanfrancisko orķestris un Ņujorkas filharmoniķi ar Alanu Gilbertu priekšgalā.

Latviešu diriģents Andris Nelsons vada Bostonas Simfonisko orķestri kopš 2014. gada, un 2015. gadā viņš tika iekļauts pasaules labāko diriģentu topa ceturtajā vietā.

Prestižās "Grammy" balvas 84 kategorijās tiek pasniegtas 12. februārī, Losandželosā.Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

AktualitātesKultūras Ministrija
vkkf