Izstāde "Boriss Bērziņš. 1930–2002. LNMM kolekcija" Rīgas Mākslas telpā

No 4. maija līdz 12. jūnijam Rīgas Mākslas telpā būs apskatāma izstāde "Boriss Bērziņš. 19302002. LNMM kolekcija", kurā apkopoti gandrīz 300 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošie latviešu gleznotāja Borisa Bērziņa darbi  vairums no tiem būs eksponēti pirmo reizi.

Boriss Bērziņš (1930–2002) ir viens no redzamākajiem māksliniekiem Latvijas 20. gadsimta otrās puses kultūrainā. Viņš vienmēr bijis aktīvs un sabiedrisks, atsaucīgs un humora pilns, vērojis dzīvi un mākslu, domājis, vērtējis un gleznojis, visā dzīves garumā mērķtiecīgi risinot sev pašam izvirzītos uzdevumus. Saskaņā ar gleznotāja testamentu LNMM saņēmis mantojumā viņa radošo darbu kolekciju, savukārt bagātīgais darbu klāsts sniedz pārliecinošu priekšstatu par mākslinieka ražīgā mūža veikumu, kur spilgti iezīmējas viņa pasaules uztveres un mākslinieciskās domāšanas savdabība.

Izstādes "Boriss Bērziņš. 1930–2002. LNMM kolekcija" kuratore ir Gundega Cēbere, bet iekārtojuma autors – Kristians Brekte, ar kuriem būs iespēja tikties 16. maijā plkst. 13:00 Rīgas Mākslas telpā. Šajā pasākumā piedalīsies arī mākslas zinātniece Laima Slava un uzņēmējs, pašreizējais Latvijas veselības ministrs un Bērziņa mākslas darbu kolekcionārs Guntis Belēvičs.

Rīgas Mākslas telpa ir atvērta no otrdienas līdz svētdienai no plkst. 11:00 līdz 18:00.

"Mākslinieks un modelis" (1988, preskartons, eļļa, tempera, sudrabs. 137.5x107. LNMM)


Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

AktualitātesKultūras Ministrija
vkkf