Igora Dobičina personālizstādes "Zeme. Gaiss. Putni" atklāšana Jūrmalas pilsētas muzejā

18. septembrī plkst. 18:00 Jūrmalas pilsētas muzejā tiek atklāta tēlnieka Igora Dobičina personālizstāde "Zeme. Gaiss. Putni".

Skulpturālais cikls "Zeme. Gaiss" iezīmē jaunu posmu mākslinieka daiļradē. Ciklu veido trijos gados izvērsti opusi – "Putni" (2010), "Avia" (2011; 2012) un "Zeme. Gaiss" (2012). Lidojuma tēma dažādos materiālos ir caurstrāvojusi Igora Dobičina daiļradi. Cikls "Zeme. Gaiss" risināts alumīnija lējuma tehnikā, kur fiziski smagie veidojumi kļūst šķietami viegli un trausli, ļaujot skatītājam tos vērot abstraktā lidojumā bezsvara stāvoklī.

Publicitātes foto

Lai gan mākslinieks kļuvis pazīstams tieši ar darbiem akmenī, metāla materiāliem, līdzīgi kā papīram un kokam, tēlnieks periodiski ir pievērsies visā savā līdzšinējā radošajā daiļradē. Neatkarīgi no skulptūras izmēra un materiāla Igoram Dobičinam ir raksturīga spēja un sevis dots uzstādījums darbiem piešķirt vieglumu, telpiskumu un kustību un neatkarīgu raksturu jaunā un svaigā redzējumā.

Darbu ciklā "Zeme. Gaiss" gaismēnu spēle skulptūrās un to ekspozīcijā ļauj vērotāja iztēlei veidot asociācijas ar pazīstamiem tēliem. Šo skulptūru radīšanas procesā mākslinieks ir ļāvis katrā darbā materiālam pašam pēc savas inerces veidot formu un raksturu individuālu un neatkārtojamu.

Jūrmalas pilsētas muzejā apskatei būs pieejams pirmais cikla opuss "Putni" (2010), ko veido septiņas alumīnija skulptūras. Otrais skulpturālā cikla opuss "Avia" (2011; 2012) no šāgada 20. septembra tiks izstādīts Latvijas un Lietuvas sadraudzībai veltītajā izstādē "Zeme. Gaiss. Avia" Lietuvas Kultūras centrā Varšavā, bet trešais cikla posms "Zeme. Gaiss" (2012), pēc kura arī dots nosaukums visam ciklam, tiks izstādīts Rīgas Mākslas telpas INTRO zālē no 28. septembra līdz 28. oktobrim. Skulptūru cikls "Zeme. Gaiss" tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Tēlnieka Igora Dobičina personālizstāde "Zeme. Gaiss. Putni" Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 14. oktobrim.


Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Aktualitātes