Valmieras Drāmas teātra viesizrāde "Egoisti" Dailes teātrī

Augustā Valmieras teātris viesizrādēs Dailes teātrī piedāvās noskatīties piecus aizvadītās sezonas iestudējumus

No 20. līdz 31. augustam Dailes teātra Mazajā zālē un Kamerzālē viesosies Valmieras teātris, skatītājiem piedāvājot piecus 2011./2012. gada sezonas jauniestudējumus.

Rīdzinieki redzēs Oļģerta Krodera uzvesto "Līgavu bez pūra", Viestura Meikšāna performanci "Egoisti", kā arī divus debijas darbus Valmieras teātrī: Vladislava Nastavševa inscenēto "Jūlijas jaunkundzi" un LKA režijas studentu Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa iestudētos "Bezkaunīgos večus".

Viesizrādes ievadīs Viestura Meikšāna uzvedums "Egoisti", kas tapis pēc Maksima Gorkija lugas "Sīkpilsoņi" motīviem. Izrāde, tāpat kā luga, risina mūžīgu jautājumu par vecāku un bērnu kopību un pretišķībām, taču tās izpausmes veids ir izaicinoši skarbs un robusts, bet vēstījums īpaši domāts jauniem, nekonvenciāli domājošiem skatītājiem, kuri parasti izvēlas doties uz neatkarīgajiem teātriem.

"Egoistu" ansamblī spēlē, dejo, dzied, kā arī rūpējas par gaismošanu un apskaņošanu aktieri Māris Bezmers, Elīna Vāne, Māra Mennika, Sanita Pušpure, Ģirts Rāviņš, Ivo Martinsons vai Imants Strads, Kārlis Neimanis, Rihards Rudāks, Inese Ramute, Aigars Vilims, kā arī Valmieras skolu audzēkņi.

Laura Gundara luga "Trio" paša autora iestudējumā ir saspringts un noslēpumains stāsts par triju cilvēku pagātni un tagadni. Uz četrdesmitgades sliekšņa varoņi spiesti meklēt jaunu pamatu savai dzīvei. Lomās aktieri Anna Putniņa, Tālivaldis Lasmanis un Imants Strads.

Aleksandra Ostrovska lugu "Līgava bez pūra" Oļģerts Kroders iestudē jau otru reizi savā radošajā mūžā, tik būtiska režisoram šķiet cilvēku nespēja saskatīt patiesās vērtības un maldīgā pārliecība, ka nauda garantē laimi. Izrādē spēlē aktieri Ieva Puķe, Dace Eversa, Ilze Pukinska, Rihards Jakovels vai Mārtiņš Lūsis, Krišjānis Salmiņš, Agris Māsēns, Imants Strads, Aigars Apinis, Juris Laviņš, Ģirts Rāviņš, Ivars Vanags un Regīna Devīte.

Augusta Strindberga "Jūlijas jaunkundze" ir režisora Vladislava Nastavševa pirmais darbs Valmierā, bet trešā šīs lugas interpretācija. Smalks, fascinējošs pētījums par spēku un vājumu, padošanos un atraidījumu, nespēju saprast sevi un tiekšanos pēc otra cilvēka, vientulību un drosmi. Lomās Inese Pudža, Mārtiņš Meiers un Anta Aizupe.

Anšlava Eglīša komēdiju "Bezkaunīgie veči" Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš iestudējuši ar cieņu pret autora garu un valodu, taču nav baidījušies lugas notikumus koncentrēt, uzsverot triju jaunības draugu centienus atjaunot senās saites. Izrādes ansamblī – aktieri Rihards Rudāks, Januss Johansons, Juris Laviņš, Skaidrīte Putniņa un Oskars Morozovs.

Valmieras Drāmas teātris šogad sezonu slēdz 22. jūnijā. Pēc vasaras atvaļinājuma 90. teātra sezonu (2012./2013. g.) sāks 25. jūlijā. Jaunā sezona mājās tiks atklāta 18. septembrī ar režisores Indras Rogas Lielajā zālē veidotu inscenējumu – M. Bulgakova traģikomēdiju "Zojas dzīvoklis".

Biļetes uz Valmieras teātra viesizrādēm Dailes teātrī pārdošanā no 8. jūnija.

Biļetes iegādāties varēs visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv". Biļešu rezervēšana VDT kasē t. 64207335 un Dailes teātra kasēs t. 67279566. Sīkāka informācija – "www.vdt.lv".

Valmieras teātra viesizrādes

DAILES TEĀTRĪ

20.31. augustā

Mazajā zālē

22. un 23. augustā plkst.19:00 Laura Gundara "Trio" (rež. Lauris Gundars)

24. augustā plkst.19:00, 25. augustā plkst. 14:00 un plkst. 19:00 un 26. augustā plkst.14:00 un 19:00 Aleksandra Ostrovska "Līgava bez pūra" (rež. Oļģerts Kroders)

27., 28., 29., 30. un 31. augustā plkst. 19:00 Andreja Eglīša "Bezkaunīgie veči" (rež. Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš)

Kamerzālē

20., 21., 22. un 23. augustā plkst. 19:00 "Egoisti", performance pēc M. Gorkija lugas "Sīkpilsoņi" motīviem (rež. Viesturs Meikšāns)

24. augustā plkst.19:00, 25. augustā plkst. 14:00 un plkst. 19:00 un 26. augustā plkst. 14:00 un plkst. 19:00 Augusta Strindberga "Jūlijas jaunkundze" (rež. Vladislavs Nastavševs)


Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Aktualitātes