Liepājas teātra viesizrādes "Ragana" Nacionālajā teātrī un "Malēnieši" Mežaparkā

 
No 16. līdz 19.augustam Dailes teātrī būs iespējams noskatīties Liepājas teātri iestudēto mūziklu

No 16. līdz 19. augustam Dailes teātrī būs iespējams noskatīties Liepājas teātrī iestudēto mūziklu "Pūt, vējiņi!".

Lai arī Liepājas teātris oficiāli savu 106. sezonu atklās 14. septembrī, augustā Rīgā notiks vairākas viesizrādes – liepājnieki skatītājiem piedāvās gan iecienītus un novērtētus darbus no iepriekšējām sezonām, gan pagājušās sezonas jauniestudējumus. Kopumā Rīgā tiks rādīti četri iestudējumi – gan Nacionālajā, gan Dailes, gan Mežaparka Zaļajā teātrī, informē teātra pārstāve Zanda Borga.

Pirmo iestudējumu – nu jau par Liepājas teātra Zelta fonda izrādi kļuvušo "Hanana" (sešas "Spēlmaņu nakts" nominācijas), kuru iestudējis Dž. Dž. Džilindžers, – varēs noskatīties 2. augusta vakarā Nacionālajā teātrī. Vienas ģimenes ikdiena viena gada garumā. Ģimenes centrs nenoliedzami ir Ausma (Inese Kučinska) – sieviete, kuras rīcību nosaka sirds, ne morāles likumi un spēja dzīvot tālāk, lai notiktu, kas notikdams.

3. augustā plkst. 19:00 teātra skatuvi pārņems kaislības senlaiku garā iestudētajā izrādē "Ragana", kas tika nominēta "Spēlmaņu nakts" balvai piecās nominācijās.

Skats no izrādes

Meža mājiņā savas dienas mierīgi un saskanīgi vada sieva  un vīrs. Viss, ko viņi vēlas, ir iegūt labklājību. Lai to izdarītu, vīrs tirgojas ar kontrabandas precēm. To uzzina jaunais robežsargs (Kaspars Gods), kurš nolemj vīru un sievu atmaskot. Lai to nepieļautu, vīrs mudina sievu robežsargu savaldzināt. Tas sievā atmodina tādas jūtas, par kuru esamību viņa agrāk nav nojautusi. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.

Līdztekus iestudējumam "Ragana" 3. augustā plkst. 19:00 liepājnieki pirmo reizi viesosies Mežaparka Zaļajā teātrī, kur skatītājiem piedāvās iepriekšējās sezonas pēdējo jauniestudējumu – Raiņa un Jēkaba Zvaigznītes joku stāstus – karnevālu latviešu garā "Malēnieši". Režisora Jura Rijnieka veidotais iestudējums ar Nika Matvejeva oriģinālmūziku pirmizrādi piedzīvoja 15. jūnijā.

Skats no izrādes

Izrāde sniedz iespēju pasmaidīt pašiem par sevi, kas mūsdienās ir tik ļoti nepieciešams. Tā ļauj ielūkoties malēniešu paradumos, uzzināt viņu domas par dažādām lietām un procesiem un pasmaidīt par viņu "gudrību", jo ne jau parasti ļaudis pazudušu runu mēģina no zemes izrakt ar lāpstām vai nupat uzceltajā, bet bez gaismas palikušajā rātūzī saules gaismu ar maisiem sanest. Taču centrā ir stāsts par nedaudz vientiesīgo, bet lādzīgo un lempīgo Odumu no Vucansētas, kurš savā ceļā satiek izmanīgo plenderi no Rīgas – Cīruli-Vīruli un dodas viņam līdzi uz Daugavpili – gudrības mācīties un sievu sameklēt.

Galvenās – Oduma lomas atveidotājs Gatis Maliks par darbu šajā iestudējumā saņēmis "Spēlmaņu nakts" nomināciju "Gada jaunais skatuves mākslinieks".

Viesizrādes noslēgsies Dailes teātrī, kur no 16. līdz 19. augustam piecās izrādēs tiks izdzīvoti Baibas, Ulda, Zanes un Gatiņa likteņi Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas mūziklā "Pūt, vējiņi!"

Biļetes uz visiem iestudējumiem vēl iespējams iegādāties teātru un "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski "www.bilesuparadize.lv".


Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem

AktualitātesKultūras Ministrija
vkkf