Brīvības filmu festivāls Splendid Palace

No 12. līdz 18. maijam Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace pirmo reizi norisināsies Brīvības filmu festivāls, kurā skatītājiem tiks demonstrētas gan dokumentālās, gan mākslas filmas, kuras var dēvēt par politisko kino. Festivāla rīkotāja Konrāda Adenauera fonda reģionālais direktors Andreass Klains vēstīja, ka festivālā, kura mērķis ir pievērst uzmanību politiskajai brīvībai un veicināt sabiedrības informētību par politiskās brīvības cīņām, kas turpina norisināties daudzviet pasaulē, tiks demonstrētas filmas, kas tapušas dažādās pasaules valstīs, bet festivāla atklāšana notiks ar filmas "15 stāsti par jauno" Latvijas pirmizrādi.

Rīgas pirmajā Brīvības filmu festivālā kinoteātrī Splendid Palace tiks izrādītas 14 filmas, kas skatītājiem tiks demonstrētas tikai vienā seansā, un daudzas no tām Latvijā būs skatāmas pirmoreiz. Festivāla programmā iekļautas filmas no Igaunijas, Spānijas, Polijas, Vācijas, Šveices, Kanādas, Francijas un ASV, kurās attēlota cīņa par politisko brīvību dažādās tās izpausmēs. Programmā iekļautajās filmās aptvertas brīvības cīņas, kas norisinās tādās valstīs kā Ziemeļkoreja, Irāna, Bosnija un Dienvidāfrika.

Lai iepazīstinātu skatītājus ar savu filmu, Latvijā ieradīsies arī vairāku filmu režisori, kuri pēc seansiem ar skatītājiem apspriedīs savas filmas un brīvības idejas, kā arī piedalīsies diskusijās.

Festivāla atklāšanas filma "15 stāsti par jauno" ir dokumentālu īsfilmu sērija ar animācijas segmentiem un interaktīviem stāsta elementiem interneta vidē. Filmu veidojuši jaunie kinematogrāfisti no 15 bijušajām PSRS republikām. Katrs jaunais režisors radījis 13 minūtes garu dokumentālo filmu, iekļaujot tajā stāstu par, viņaprāt, savā valstī aktuālu problēmu. Filmā apkopoti jauno režisoru stāsti no Kazahstānas, Baltkrievijas, Tadžikistānas, Ukrainas, Gruzijas, Uzbekistānas, Kirgizstānas, Armēnijas, Azerbaidžānas, Moldovas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas. Latviju šajā projektā pārstāv Dzintars Dreibergs, kura pēdējā filma ir "Padoties aizliegts".

Filmas producente Ilona Bičevska minēja, ka festivāla laikā un uz filmas pirmizrādi Rīgā ieradīsies visi "15 stāsti par jauno" režisori. Pēc viņas teiktā, šī filma ir starts jaunam radošam vilnim, jo "15 stāsti par jauno" bija iespēja izpausties jaunajiem režisoriem no tādām valstīm, kur kino veidošana vēl nav attīstījusies.

Savukārt Klains uzsvēra, ka nevar iedomāties nevienu citu filmu, kas vēl labāk iederētos kā Rīgas pirmā Brīvības filmu festivāla atklāšanas filma.

Festivāla programmā ir iekļautas deviņas dokumentālās un piecas mākslas filmas. Festivāls ir jauna pieeja, kā Konrāda Adenauera fonds veicina brīvības, miera un demokrātijas idejas

Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem


Kultūras Ministrija
vkkf