Kinolektorijs "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XII" "Splendid Palace"

Trešdien, 11. decembrī, plkst. 19:00 LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris "Splendid Palace" atsāk kinolektoriju "Tas, ko Tu nedrīksti nezināt", kura pirmajā seansā būs skatāma provokatīvā turku izcelsmes vācu režisora Fatiha Akina filma "Debesu mala" ("Auf den anderen Seite", 2007, Vācija/Turcija).

Stāsts, kas savērpj dažādu cilvēku likteņus dažādās vietās, sākas ar Vācijā dzīvojošā turku izcelsmes profesora ceļojumu uz Stambulu, lai atrastu tēva bijušās draudzenes meitu. Provokatīvais un talantīgais Vācijā strādājošais turku izcelsmes režisors Fatihs Akins izveidojis šo reibinošo un notikumiem pārbagāto filmu, kas zem lupas paliek Vācijas un Turcijas attiecības, atšķirības un arī kopīgo – cilvēciskās attiecības tomēr vieno.

"Debesu mala" 2007. gadā saņēma balvu Kannu kino festivālā par labāko scenāriju. Pirms filmas ar lekciju uzstāsies LU Psiholoģijas nodaļas vadītājs, profesors Ivars Austers.

Kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt XII" tēma ir "Urbānās kino leģendas", un tajā būs skatāmas aešas filmas, kas apskata pilsētu attēlojumu kino – seši svarīgi pieturas punkti kino vēsturē. Šīs filmas ir gan ietekmējušas veidus, kā kino attēlo vietu, gan pievērš skatienus moderno pilsētu sarežģītajiem līkločiem. Lai papildinātu skatīšanās pieredzi, pirms katras filmas būs īpaši piesaistīta lektora komentārs, palīdzot atklāt filmas dažādos slāņus un iemeslus, kāpēc šo filmu nedrīkst nezināt. Savukārt seši piesaistītie lektori pārstāv dažādas jomas, ne tikai kino, tāpēc ievadlekcijas pirms filmām pieskarsies atšķirīgiem aspektiem.

Ieeja uz vienu seansu: 5 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 4 eiro.

Abonements uz 6 seansiem: 25 eiro, skolēniem studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību – 20 eiro. Pirms seansa abonementa biļete kinoteātra kasē ir jāapmaina pret kino biļeti uz konkrētās filmas seansu. Abonementa biļeti iespējams apmainīt pret biļetēm arī internetā, pie izvēlētās filmas seansa, ievadot atlaižu kodu, kas norādīts uz Abonementa biļetes.

Kinolektoriju veido LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris "Splendid Palace". Kinolektoriju atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Biļetes pieejamas kinoteātra kasē un mājaslapā.


Piedalies diskusijā

Lai komentētu, lūdzu, autorizējieties!
Reģistrēties  |  Aizmirsu paroli
Ienāc ar
FB Twitter


Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Aktualitātes