Jū Nesbē: Pusnakts saule

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis norvēģu rakstnieka Jū Nesbē jaunākais romāns "Pusnakts saule".

Jū Nesbē ir slavens norvēģu rakstnieks, kura sarakstītie kriminālromāni un bērnu grāmatas tiek tulkotas un izdotas gandrīz vai visās pasaules valstīs un nu jau pārdotas vairāk nekā trīsdesmit miljonos eksemplāru. Trilleris “Pusnakts saule” ir otrais romāns divu grāmatu ciklu, ko iesāka darbs “Asinis sniegā”.

"Jūns slēpjas. Viņš ir piekrāpis ietekmīgāko cilvēku Oslo kriminālajā pasaulē – Zvejnieku – un aizbēdzis uz nomaļu Norvēģijas nostūri – nelielu ciematu kalnos tik tālu ziemeļos, ka saule tur nekad nenoriet. Viņš paslēpjas mednieku būdiņā nekurienes vidū, un starp viņu un viņam lemto likteni nostājas tikai Lea un viņas dēls Knuts. Lai gan Lea viņu apgādājusi ar šaujamo un Knuts pienes ikdienā nepieciešamo, pusnakts saule Jūnu padara traku... Un arī Zvejnieka sūtītie vīri ir jau pavisam tuvu..."

No norvēģu valodas tulkojis Ilmars Briška.

"Apbrīnojami labi strukturēts romāns, kas ievainos jūsu sirdi ar savu ledaino spozmi." "Sunday Mirror"

"Īss, lirisks stāsts, kurā katram vārdam ir svars un kura vienkāršais, plūstošais ritms tikai palīdz pieaugt spriedzei. Pasaulē atzītā stāstnieka kārtējais lieliskais trilleris!" "Daily Express"

"Blīvi apdzīvotajā skandināvu kriminālromānu pasaulē Jū Nesbē sarakstītie darbi, protams, izceļas. Viņam patīk pārplēst sižetu pa vīlēm un visādi citādi paspēlēties ar žanram raksturīgajiem paņēmieniem." "The New Yorker"

"Jū Nesbē ar ļaunu tīksmi ierokas baisāko noziedznieku prātos un ievieto savus varoņus vidē, kuru būsiet vismazāk gaidījuši... Viņa romāni ir ārprātīgi bīstami un atkarību izraisoši." "Vanity Fair"

Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Iesakām

 • 2014. gada 1. augustā, plkst. 7:08

  Agrita Grīnvalde: Mijkrēšļa pelēkais zvērs (2)

  Mēs skrienam pa šaurām un savādām takām, peldus šķērsojam upi. Viss aizvien vairāk kā sapnis, kā šķitums. Jau drīz vairs nepazīstu savas rokas.

 • 2015. gada 20. novembrī, plkst. 5:20

  L.Curiha: Vēl var paspēt (3)

  Kad tev ir sešdesmit pieci, atrast jaunu vīru nav nemaz tik viegli. Pirmkārt, vīriešiem patīk jaunākas sievietes, kas nozīmē, ka viņa varētu šķist interesanta tikai vīriešiem ap septiņdesmit.

 • 2012. gada 29. februārī, plkst. 8:55

  Agnese Rutkēviča: Baznīca (41)

  Viktors piekopj to biznesa veidu, kuru reiz atklāja pats Jēzus Kristus. Es tiešām ļoti augstu vērtēju mūsu Viktoru. Viņam vēl nav ne četrdesmit, bet savā dzīvē viņš jau ir tālu ticis.

 • 2013. gada 6. martā, plkst. 7:03

  Anna Dzintare: Minora skaņa (3)

  Viņa dejoja pati sev Un gaiši violetajiem Zīda aizkariem Viņa spēlēja viesības Mirušā gadsimtā Pirms viņš vēl bija pārnācis mājās Viņa klausījās zvirbuļos Otrpus logam tur ārpusē Kur diena garšoja kā lakrica Un rotaļājās Leduspuķēs Pirms vēl uzsniga sniegs.

 • 2015. gada 8. maijā, plkst. 6:05

  Penelope : R.I.P. (2)

  Savas bēres atceros diezgan labi. Varētu pat teikt, atceros ļoti detāli. Protams, var jautāt, kāpēc es vispār uz tām gāju.