Nikolass Mirzojevs: Kā raudzīties uz pasauli

"Jāņa Rozes apgādā" iznākusi vizuālās kultūras pētnieka Nikolasa Mirzojeva grāmata "Kā raudzīties uz pasauli".

"Pēdējās desmitgadēs cilvēce ir pieredzējusi īstu vizuālo iespaidu eksploziju – mūsu dzīvi arvien vairāk piepilda dažādu izmēru ekrāni. "Google Images", "Instagram", "Pinterest", videospēles, mākslas instalācijas… šī attēlu biežņa ir vienlaikus mulsinoša, atbrīvojoša un biedējoša, jo vērot jauno kultūras vizualitāti nebūt nav tas pats, kas to saprast. Šīs grāmatas nolūks ir ar piemēriem no mākslas, kultūras teorijas un mūsu ikdienas sniegt zinātkāriem nespeciālistiem pārskatu par to, kā vizuālie materiāli veido un iespaido mūsu dzīvi.

Nikolass Mirzojevs ir mediju, kultūras un komunikāciju zinātņu profesors Ņujorkas universitātē, viens no vadošajiem vizuālās kultūras ekspertiem, viņš jau ilgstoši pēta attēla lomu kultūras vēsturē, mūsdienu mākslā un medijos un tā ietekmi uz plašākiem procesiem sabiedrībā. Mirzojevs ir darbojies kā izstāžu kurators un sarakstījis virkni grāmatu, kurās cenšas analizēt vizuālās kultūras parādības no neordināra skatpunkta. Mākslas zinātnieks Terijs Smits viņu nodēvējis par vienu no inovatīvākajiem plaša spektra kultūras analītiķiem pasaulē."

"Mirzojevs mums skaidri parāda lielākos izaicinājumus – kā atraut acis no vizuālās izklaides vilinošās straumes, lai saskatītu to, kas patiešām ir jāredz, un spētu izmantot modernās tehnoloģijas, kas ir mūsu rīcībā, lai veiktu "vizuālo organizāciju" –  lai iemācītos "ieraudzīt pasauli", lai varētu to mainīt." "Sunday Times"

No angļu valodas tulkojusi Ilze Paegle-Mkrtčjana.

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2016. gada 21. oktobrī, plkst. 16:09

  Lakstīgalas vārdnīca: Jolanta Pētersone

  Sadarbībā ar Starptautiskajiem bērnu literatūras lasījumiem piedāvājam noklausīties tulkotājas Jolantas Pētersones lasīto fragmentu no norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas "Vafeļu sirdis".

 • 2016. gada 13. septembrī, plkst. 15:55

  Aleksandars Kukulevs: Džezs (1)

  Dzejnieku sārtie vaigi decembrī
  slēpjas aiz monotona
  neona skatieniem.

 • 2015. gada 29. maijā, plkst. 6:05

  Anete Konste, Sandra Mētra: Sapnis par Raiņa un Aspazijas gadu (3)

  Pēc Serebreņņikova izrādes noskatīšanās Kristians Brekte, galvu nodūris, devās mājās. Nepatika viņam tā visatļautība, ar kādu režisors dižgaru par cilvēku centies pārvērst.

 • 2012. gada 27. jūlijā, plkst. 8:07

  Valentīns: Любовные истории (8)

  Tava āda ir manas asinis Es piezīdies tām kā tārps es piezīdies silta piena Tava āda ir manas asaras es pieplacis tām kā nāve Lāsīti pa lāsītei tek mūsu laiks

 • 2015. gada 4. septembrī, plkst. 6:09

  Dainis Deigelis: Tikai nemākulīgs domraksts

  Meitene nav iemācījusies elpot meitene aizgūtnēm klusu kampj gaisu kā zagdama kā negribot dienas ir adatu paklājs naktis skumjas dzīve vēsas vasaras rīts.Kultūras Ministrija
vkkf