Rūta Šepetis: Jūras sāļums

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstnieces Rūtas Šepetis romāns "Jūras sāļums", ko no angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

"Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai, turklāt daudziem no viņiem ir kas slēpjams. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi "Vilhelms Gustlofs" –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās. Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija. Vairs nav svarīga ne dzimtene, ne kultūra, ne statuss, kad desmit tūkstoši kuģa pasažieru – viņu vidū arī bērni – ir spiesti cīnīties tikai par vienu: par savu dzīvību.

Šis romāns balstās uz faktiem par bēgļu evakuācijas kuģa "Vilhelms Gustlofs" bojāeju 1945. gada 30. janvārī – vēsturē lielāko kuģa katastrofu.

Rūta Šepetis, lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece, latviešu lasītājiem jau ir pazīstama ar romāniem "Starp pelēkiem toņiem" un "Papīra sapņi", un, līdzīgi kā romānā "Starp pelēkiem toņiem", arī šeit Rūta Šepetis izgaismo maz zināmas briesmīgā kara detaļas un pierāda, ka cilvēcība un mīlestība var pastāvēt pat vistumšākajos vēstures brīžos."

"Sirdi plosošs vēsturiskais romāns ar nelielu cerības dzirksti." "Kirkus Reviews"

"Romānam "Jūras sāļums" piemīt visas tās īpašības, kuru dēļ arī jaunieši lasa grāmatas: tajā ir gūstamas jaunas zināšanas, tajā ir runa par mīlestību un tajā darbojas spilgti un pārsteidzoši tēli." "VOYA"

"Rūta Šepetis ir vēsturiskā romāna meistare. Viņas plašajos pētījumos atrastie fakti šajā romānā apvienoti ar raitu, intīmu stāstījumu, un siltie un cilvēcīgie tēli iedveš jaunu dzīvību notikumiem, kas risinājušies vienā no briesmīgākajām un ilgāk noklusētajām kara traģēdijām." Elizabete Veina, rakstniece

"R. Šepetis izcili prot izgaismot vēstures zudušās lappuses, un šis skaudrais romāns kļūst par neaizmirstamu pieminekli cilvēku spēkam un izturībai tajā skarbajā laikā." "Publishers Weekly"

"Šis aizraujošais romāns nav aizmirstams un vienlaikus padara neaizmirstamus tos tūkstošus dzīvu un reālu cilvēku, kas šeit iemiesoti daiļliteratūras tēlos. "Jūras sāļums" aicina mūs neaizmirst šo ļaužu likteni, bet pieminēt un atcerēties." "Booklist"

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2014. gada 3. janvārī, plkst. 7:01

  Jānis Tomašs: Zemestrīce uz ādas (2)

  ar putna prātu dzīvot ir vieglāk taču manam vīram galvas vietā atrodas rūpīgi notēsta malkas pagale no rīta viņš cērt uz darbu vakarā skalda mājās, bet brīvdienas nosit ar vienu cirvja vēzienu

 • 2013. gada 25. janvārī, plkst. 7:16

  Inga Kope-Grosa: Cigaretes tumsā dziest (5)

  Ielene Marija balta kā piens starp mašīnām, tramvajiem un jāņtārpiņiem klejo. Marija izdzer tukšu dzejnieka sirdi kā glāzīti groka. Pulsē Marijas iela ar mūžīgi tvanošu klēpi kā krogu.

 • 2012. gada 20. jūlijā, plkst. 8:07

  Madara Rutkēviča: Bērni pārdzimst upēs un putnos (9)

  kas tā par Atmiņu kas atceras. kas tā par Atmiņu kas atceras itin kā manā vietā atceras itin kā ar Dievu uz pusēm atceras Atmiņa kas Tu par atmiņu neatceros kaut meloju neatceros

 • 2012. gada 15. jūnijā, plkst. 8:06

  Artis Ostups: Slēpnis (9)

  Kopš noskatījos raidījumu par citplanētiešiem, man ir bail. Esmu neredzams, tumsa mani gan biedē, gan sargā. Radio ziņas pulksten desmitos, vecmamma jau klusi krāc.

 • 2014. gada 8. augustā, plkst. 6:08

  Elvīra Bloma: Sieviete parastā (5)

  Es sieviete parastā, man jādzer, tikai kur dabūt naudu, lūk, redzat, kā maza alga glābj manas aknas, lūk, redzat, es ēdu tikai saknes, lūk, redzat, sieviete parastā nevar cigaretes atļauties, viņa reibst un pārtiek no gaisa.Kultūras Ministrija
vkkf