Aspazija: Kopoti raksti. 1. sējums

Latvijas Universitātes Akadēmiskais apgāds laidis klajā pirmo no desmit Aspazijas Kopoto rakstu krājuma sējumiem.

"Dižu personību atstātais mantojums ir vienmēr laikmetīgs. Tas turpina atjaunoties arī pēc autoru aiziešanas mūžībā, jo cita laikmeta vēsturiskais konteksts piešķir tekstiem jaunas nozīmes, ļaujot ieraudzīt tajos iepriekš nenojaustas vērtības un vēstījumus. Esmu pārliecināta, ka Aspazijas jaunie Kopotie raksti, papildināti ar mūsdienu pētījumiem un komentāriem, sniegs jaunatklāsmes prieku gan tiem, kas pazīst viņas daiļradi, gan tiem, kam tikšanās ar Aspaziju vēl tikai priekšā," par Aspazijas Kopoto rakstu izdošanu saka Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

Aspazijas Kopoto rakstu sastādītāja un zinātniskā redaktore ir filoloģijas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes profesore Ausma Cimdiņa.

Aspazijas Kopoto rakstu akadēmiskā izdevuma desmit sējumi ir izstrādāti "Latvijai 100" ideju gaismā, par galveno mērķi izvirzot nacionālo dārgumu aktualizāciju, izpēti un iesaisti mūsdienu zinātnes, izglītības un kultūras procesos, LU humanitārās kultūras profila atpazīstamības vairošanu, valstiski nozīmīgu zinātnes, kultūras un izglītības kopprojektu realizāciju, apvienojot vairāku valsts zinātniski pētniecisko un kultūras institūciju, kā arī privātpersonu iniciatīvas.

Projekta realizācijā iesaistīts LU Akadēmiskais apgāds, LU Humanitāro zinātņu fakultāte, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, LU Akadēmiskā bibliotēka, Rakstniecības un mūzikas muzejs un citas institūcijas.

Kopoto rakstu atvēršanas svētki notiks 8. martā pulksten 14.00 Latvijas Universitātes (LU) Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19. Programmā paredzēta LU rektora Indriķa Muižnieka un kultūras ministres Daces Melbārdes uzruna, Aspazijas Kopoto rakstu sastādītājas un zinātniskās redaktores Ausmas Cimdiņas stāstījums par projekta koncepciju un Kopoto rakstu 1. sējuma saturu, tikšanās ar izdevuma veidotājiem, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķa Viktora Hausmaņa stāstījums par pieredzi Aspazijas dramaturģijas pētniecībā un viņas lugu skatuves dzīvi, LU kamerkora DeCoro muzikāls sveiciens: Aspazijas “Mēness starus stīgo” un Raiņa “Lauztās priedes” Emīla Dārziņa kompozīcijā (diriģents Pēteris Vaickovskis).

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2017. gada 23. februārī, plkst. 5:30

  Sanita Reinsone: Kā Igaunijas leļļi bēga uz Latviju (fragments)

 • 2013. gada 19. jūlijā, plkst. 7:07

  Agrita Grīnvalde: Atmiņas (12)

  jauni vīrieši jutīgiem pirkstiem trausli kā tulpes kāts noraut to ādu nost lai ir vāts puika paslēpies pagalmā raud dzirdu to tevī pulsējam slēpti bet nenovēršami nāc

 • 2015. gada 9. septembrī, plkst. 6:09

  J. K. Ihalainens: Es esmu parasts cilvēks

  Es esmu nenomaksāts aizdevums, un es pat netaisos atdod ne centa šajā gaismā man jāmirst atdod man šonakt atpakaļ manu tumsu šajā gaismā man jāmirst atdod man šonakt atpakaļ manu tumsu

 • 2014. gada 24. janvārī, plkst. 7:01

  Sabīne Košeļeva: Svētais Vakarēdiens (5)

  Manā grozā ir siers, maize un ūdens. Vēl vajag bietes. Šodien var nopirkt jau novārītas un glīti iepakotas vakuumā, bet es labāk izvārīšu pati. Tas vismaz liks man justies vairāk dzīvai un īstai. Bietes spēcina organismu, jo satur daudz minerālvielu.

 • 2012. gada 24. martā, plkst. 1:03

  Henriks Eliass Zēgners: Pamosties naktī (38)

  viss šis būs jāizdzēš un jāsāk no sākuma lai tiktu kaut vienu soli uz priekšuKultūras Ministrija
vkkf