Dženifera Klementa: Lūgšanas par nolaupītajām

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznākusi amerikāņu-meksikāņu rakstnieces Dženiferas Klementas romāns "Lūgšanas par nolaupītajām", ko no angļu valodas tulkojusi Silvija Brice.

Rakstnieces, žurnālistes un starptautiskā "PEN" kluba pašreizējās prezidentes Dženiferas Klementas romāna "Lūgšanas par nolaupītajām" galvenā varone Leididī un viņas draudzenes dzīvo kalnu ciematiņā netālu no Akapulko – Meksikas reģionā, kur visa vara pieder narkokarteļiem. Te, kalnos, likumus raksta vīri melnos džipos un ciematu iedzīvotāji var tikai paklausīt. Vai mirt.

Kalnu ciematos dzīvo tikai sievietes un bērni, savukārt vīrieši vai nu strādā karteļiem, vai meklē laimi ASV. Sievietes zina – ja ģimenē aug glīta meitene, drīz vien viņai ieradīsies pakaļ. Tāpēc šeit "dzimst" tikai zēni. Par spīti izmisīgajām viltībām un pat tam, ka meitenes slēpjas zemē izraktās bedrēs, tikko neizbēgamās pārvērtības ir notikušas, gaidāma arī nelūgtā melno vīru vizīte. Tā no ciematiņa pazūd Paula, skaistākā no meitenēm. Tā pazūd friziere. Pazūd citas. Leididī paveicas – ar draudzenes brāļa gādību viņa dabū kalpones darbu kādā bagātā ģimenē Akapulko, bet tad notiek kas neparedzams.

Romāns "Lūgšanas par nolaupītajām" tulkots vairāk nekā 30 valodās, mēnešiem ilgi noturējies "New York Times" un citu ietekmīgu izdevumu bestselleru sarakstu augšgalā, kā arī apbalvots ar daudzām literārām balvām.

Pieejama arī e-grāmata.

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2014. gada 15. oktobrī, plkst. 7:10

  Tatjana Hramova: Slima mūžība

  Būs apmācies laiks, brīžiem nelieli nokrišņi. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli. Valsts austrumos vietām uzspīdēs saule un rietumos gaidāms sniegs. Bet viņa sēž pašā vidū – starp rietumiem un austrumiem –, un šeit viss vienmēr svārstās ap nulli.

 • 2014. gada 14. februārī, plkst. 7:02

  Henriks Eliass Zēgners: Meklēju atslēdziņu (24)

  nezvani man, labāk raksti – zvans vienīgi izjauktu ritmu, labāk nepaliktu, būtu tikpat smagi. es meklēju balsi dzīvoklī, stāv meitene pie spoguļiem, kāds citur pīpē, lasa, zvans izjauc klusumu, balss paliek pielipusi pie lapas.

 • 2012. gada 21. septembrī, plkst. 10:09

  Māris Bērziņš: Gūtenmorgens un vidus (20)

  "Kaut kā jāprovē tikt vairāk uz vidu," Gūtenmorgens sērīgi nopūtās. Viņš neilgojās atrasties ne augšā, ne apakšā, ne pa labi, ne kreisi, bet tieši vidū, kur, pēc empīriskām aplēsēm, vajadzētu būt vissiltāk un mājīgāk.

 • 2014. gada 4. septembrī, plkst. 0:09

  Rainis: Dzeja (3)

  Ko tu centies? Ko tu gribi? "Naudu." Ko ar naudu sasniegt gribi? "Baudu." Vai tā nezaudēsi darbam jaudu?! Vai tu nejūt' nākamības draudu?! "Es uz visiem brīdinumiem – šķaudu!"

 • 2014. gada 16. septembrī, plkst. 6:09

  Romans Honets: Visgrūtākie ir paši pirmie mirkļi

  dārgie, es vācu naudu savam brālim, lai glābtu to daļu viņa baltajās plaušās, kur audzējs ierīkojis savas amfilādes. pusnakts ietērpjas sievietē, kas aukstumā sīklietas tirgo kā vabolītes, spožs slimības plankumsKultūras Ministrija
vkkf