Anšlavs Eglītis. Cilvēks grib spēlēt. Viktora Hausmaņa sastādījums un apceres

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā iznākusi grāmata "Anšlavs Eglītis. Cilvēks grib spēlēt. Viktora Hausmaņa sastādījums un apceres".

Anšlavs Eglītis (1906–1993) ir viens no izcilākajiem latviešu rakstniekiem, kura prozas un dramaturģijas darbi – "Līgavu mednieki", "Maestro", "Homo novus", "Kazanovas mētelis", "Bezkaunīgie veči" un daudzi citi – ir nozīmīga latviešu kultūras daļa. Viņa lugas iestudētas gan trimdas latviešu teātros, gan profesionālajos un amatierteātros Latvijā.

Literatūras un teātra zinātnieks Viktors Hausmanis jau vairākus gadu desmitus nodarbojas ar Anšlava Eglīša daiļrades izpēti. Šoreiz lasītājiem tiek piedāvāts Eglīša lugu krājums, kas papildināts ar plašām apcerēm par šo lugu tapšanu un iestudēšanas vēsturi. Grāmatā apkopotas lugas: "Labāki cilvēki", "Kazanovas mētelis", "Sandra", "Māris un Baiba", "Cilvēks grib spēlēt", "Pēc kaut kā cēla, nezināma".

Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Iesakām

 • 2012. gada 16. decembrī, plkst. 22:12

  Māris Bērziņš: Referātpasaka (14)

  Minēt jēdzienu "ārpuszemes civilizācija" ir ārkārtīgi nekorekti. Civilizācija ir tikai šeit. Citur vienmēr ir kaut kas cits. Piemēram, kantinobranovelle, kur atrodas pavisam citādas konfigurācijas jēdzieni un morfoloģiskās izpausmes.

 • 2015. gada 12. aprīlī, plkst. 18:04

  Justīne Kļava: Edgars dodas karā

  Sadarbībā ar "Dirty Deal Teatro" piedāvājam teātra tekstu lasījumu ciklu "Kara piezīmes", kurā deviņu mēnešu garumā dažādi dramaturgi un režisori sekos notikumiem pasaules politiskajā teātrī un transformēs tos jaunos dramaturģiskos tekstos.

 • 2015. gada 27. jūnijā, plkst. 6:06

  Jānis Tomašs: atver prātu līdz kliņķim

  skolas laikā man nepatika skriešana ne acu galā nevarēju ciest riņķot pa stadiona orbītu kā krītoša komēta tu tikai nepārproti mani es nebiju vājš

 • 2016. gada 30. decembrī, plkst. 4:19

  Rodžers de Kūrs: Nepakļaušanās

  Stāsts par Latvijas izeju no parlamentārās krīzes.

 • 2017. gada 6. janvārī, plkst. 5:45

  Iļja Marija Boļšakovs: Pakāpiens

  Viņai sen jau nav nekā. Nav tieksmju, nav vēlmju. Nav gribas. Viņai ir tikai pakāpiens.