Anšlavs Eglītis. Cilvēks grib spēlēt. Viktora Hausmaņa sastādījums un apceres

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgādā iznākusi grāmata "Anšlavs Eglītis. Cilvēks grib spēlēt. Viktora Hausmaņa sastādījums un apceres".

Anšlavs Eglītis (1906–1993) ir viens no izcilākajiem latviešu rakstniekiem, kura prozas un dramaturģijas darbi – "Līgavu mednieki", "Maestro", "Homo novus", "Kazanovas mētelis", "Bezkaunīgie veči" un daudzi citi – ir nozīmīga latviešu kultūras daļa. Viņa lugas iestudētas gan trimdas latviešu teātros, gan profesionālajos un amatierteātros Latvijā.

Literatūras un teātra zinātnieks Viktors Hausmanis jau vairākus gadu desmitus nodarbojas ar Anšlava Eglīša daiļrades izpēti. Šoreiz lasītājiem tiek piedāvāts Eglīša lugu krājums, kas papildināts ar plašām apcerēm par šo lugu tapšanu un iestudēšanas vēsturi. Grāmatā apkopotas lugas: "Labāki cilvēki", "Kazanovas mētelis", "Sandra", "Māris un Baiba", "Cilvēks grib spēlēt", "Pēc kaut kā cēla, nezināma".

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2014. gada 28. februārī, plkst. 7:02

  Sabīne Košeļeva: Sirdsapziņas plūsma

  Esmu apmetusi jau divus viķerus apkārt tā sauktajam dievnamam, cenšoties atsvabināties no bērnības atmiņām un uzaudzētajam aizspriedumu slānim, no kura tāpat nav nekādas jēgas, drīzāk otrādi.

 • 2016. gada 4. martā, plkst. 5:23

  Gundars Tomašs: Mēs mainīsim pasauli

  mainīt sevi mainīt uz labo pusi būt perfektam kā gramatikai paklusēt un pieskarties ar pirkstiem novilkt vieglu līniju uzvilkt mūžīgo atmiņu nogriezni savienot četrus zilos acu punktiņus lietot kā narkotiku ikdienā aizskalot problēmas pārdozēt

 • 2015. gada 14. augustā, plkst. 6:08

  E. F. Kuks: Še tev mana sērkociņu kastīte

  mēs stādām cilvēkus kā kokus priekšā un pakaļā dīgst cilvēki kā koki un tie jācērt lai neizaug par garu

 • 2016. gada 25. novembrī, plkst. 18:09

  Henriks Eliass Zēgners: Mēs esam izlepusi paaudze

  Dzejnieka Henrika Eliasa Zēgnera paaudzes manifests no jaunā grāmatžurnāla "Satori".

 • 2013. gada 15. martā, plkst. 7:33

  Jānis Joņevs: Jelgava 94 (fragments) (6)

  Tā bija mūzika, kurai līdzīgu es nekad agrāk nebiju dzirdējis. Es vispār nekad nebiju spējis iedomāties, ka kaut kas tāds pastāv. Šī patiešām bija cita pasaule. Bija labi sēdēt te uz asfalta, kopā ar Nāvi un Zombi, ceļa vidū uz citu pasauli.Kultūras Ministrija
vkkf