Olivjē Triks: Pēdējais lapzemietis

Izdevniecība "Lauku Avīze" laidusi klajā franču rakstnieka Olivjē Trika godalgoto detektīvromānu "Pēdējais lapzemietis".

"Pēdējais lapzemietis" ir pirmais rakstnieka detektīvromāns, kas saņēmis vairāk nekā 20 literatūras balvas, tostarp "Prix des Lecteurs de Quais du Polar" un "Le prix Mystère de la critique" balvas, kas tiek piešķirtas par sasniegumiem detektīvromāna žanrā.

Trillera "Pēdējais lapzemietis" galvenie varoņi – divi īpašas Lapzemes policijas vienības virsnieki Nina un Klemets – izmeklē šamaņu bungu zādzību un ziemeļbriežu audzētāja slepkavību. Par vainīgajiem aizdomās tiek turēts gan kaimiņš – bagātais ziemeļbriežu audzētājs, kas slepenībā meklē senas zelta raktuves, – gan cits pēc senču tradīcijām dzīvojošs ziemeļbriežu audzētājs. Bet varbūt vainīgais ir franču ģeologs, kurš arī meklē izrakteņus un kādreiz jau ir strādājis šajā reģionā?  Kāda ir šo cilvēku motivācija, attiecības, iemesli, risinājums un senie noslēpumi?

Lai gan romāns uzrakstīts franču valodā, tā darbība norisinās Lapzemē, līdztekus romāna pamatlīnijai ieskicējot ne vien ziemeļiem raksturīgo dabas ainavu, bet arī savstarpējās attiecības starp lapzemiešiem un iebraucējiem un dažādus tradicionālās kultūras aspektus.

Olivjē Triks (Olivier Truc, 1964) ir franču rakstnieks, žurnālists un TV producents. Rakstniekam ir arī cieša saikne ar Latviju, jo viņš ir laikraksta “Le Monde” korespondents ziemeļu un Baltijas valstīs. Publikācijās viņš pievēršas gan politikai un ekonomikai, gan tādām sociālām tēmām kā imigrācija un minoritātes – jautājumiem, kas mūsdienās aktuāli visā pasaulē. Pats Olivjē Triks jau kopš 1994. gada dzīvo Zviedrijā. Ar franču autoriem raksturīgo valodas un stila izjūtu Triks ir radījis autentisku ziemeļu trilleri, kurā atspoguļojas autora padziļinātās zināšanas Skandināvijas vēsturē un kultūrā. Līdz šim "Pēdējā lapzemieša" tulkošanas tiesības pārdotas 23 valstīm. Pārdotas arī filmēšanas tiesības.

Latvijas Grāmatu izstādes laikā no 24. līdz 26. februārim Olivjē Triks viesosies Latvijā un 26. februārī plkst. 12:00 izstādes centrālajā stendā piedalīsies diskusijā "Noziegumam pa pēdām". Tajā par mūsdienu detektīvromānu un kriminālžurnālistiku diskutēs kriminālromānu autori un žurnālisti – Olivjē Triks, Monika Zīle un Dace Judina. Sarunu vadīs "Latvijas Avīzes" kriminālziņu žurnālists Artis Drēziņš.

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2013. gada 13. septembrī, plkst. 1:09

  Amirs Ors: Nemirstība un citi dzejoļi

  Divi kaķi pie krējuma poda: viens mielojas, otrs vēro. Ņaudēt nevajag. Vienīgi kaķis un aizrautība. Aizrautība teica: kaķis. Divi kaķi pie krējuma poda. Ņaudēšana atšķir kaķi no krējuma. Klusums atšķir kaķi no kaķa.

 • 2015. gada 7. augustā, plkst. 6:07

  Penelope : Tests (1)

  Kārbiņā bija divi grūtniecības testi. Vispār jau visas labas lietas ir trīs, viņa nez kāpēc nodomāja, knibinoties ap iepakojuma stūrīšiem. Pirksti viegli drebēja.

 • 2015. gada 13. martā, plkst. 0:03

  Dace Vīgante: Barankas (5)

  Viesiem, protams, bija līdz tašiņas ar gardumiem. Pārsvarā kūkas, cepumi, zupas burciņas, vārīti cīsiņi, šprotes, ledenes. Mamma mazliet kaunīgi sniedza man barankas un atvainojās, ka vairāk naudas neesot bijis.

 • 2015. gada 27. jūnijā, plkst. 6:06

  Jānis Tomašs: atver prātu līdz kliņķim

  skolas laikā man nepatika skriešana ne acu galā nevarēju ciest riņķot pa stadiona orbītu kā krītoša komēta tu tikai nepārproti mani es nebiju vājš

 • 2012. gada 14. decembrī, plkst. 8:12

  Jolanta Sermā: Šņākuļosim silti (21)

  Izskatījās, ka līs, pār Akmens tiltu pārlaidās melnu kovārņu bars un ietina pilsētu miglā. Neskatoties uz drēgnumu un miskastes atmosfēru, cilvēki, satinušies savos segmēteļos, brida uz darbu, skolu, brida pretī savai dienai.Kultūras Ministrija
vkkf