Olivjē Triks: Pēdējais lapzemietis

Izdevniecība "Lauku Avīze" laidusi klajā franču rakstnieka Olivjē Trika godalgoto detektīvromānu "Pēdējais lapzemietis".

"Pēdējais lapzemietis" ir pirmais rakstnieka detektīvromāns, kas saņēmis vairāk nekā 20 literatūras balvas, tostarp "Prix des Lecteurs de Quais du Polar" un "Le prix Mystère de la critique" balvas, kas tiek piešķirtas par sasniegumiem detektīvromāna žanrā.

Trillera "Pēdējais lapzemietis" galvenie varoņi – divi īpašas Lapzemes policijas vienības virsnieki Nina un Klemets – izmeklē šamaņu bungu zādzību un ziemeļbriežu audzētāja slepkavību. Par vainīgajiem aizdomās tiek turēts gan kaimiņš – bagātais ziemeļbriežu audzētājs, kas slepenībā meklē senas zelta raktuves, – gan cits pēc senču tradīcijām dzīvojošs ziemeļbriežu audzētājs. Bet varbūt vainīgais ir franču ģeologs, kurš arī meklē izrakteņus un kādreiz jau ir strādājis šajā reģionā?  Kāda ir šo cilvēku motivācija, attiecības, iemesli, risinājums un senie noslēpumi?

Lai gan romāns uzrakstīts franču valodā, tā darbība norisinās Lapzemē, līdztekus romāna pamatlīnijai ieskicējot ne vien ziemeļiem raksturīgo dabas ainavu, bet arī savstarpējās attiecības starp lapzemiešiem un iebraucējiem un dažādus tradicionālās kultūras aspektus.

Olivjē Triks (Olivier Truc, 1964) ir franču rakstnieks, žurnālists un TV producents. Rakstniekam ir arī cieša saikne ar Latviju, jo viņš ir laikraksta “Le Monde” korespondents ziemeļu un Baltijas valstīs. Publikācijās viņš pievēršas gan politikai un ekonomikai, gan tādām sociālām tēmām kā imigrācija un minoritātes – jautājumiem, kas mūsdienās aktuāli visā pasaulē. Pats Olivjē Triks jau kopš 1994. gada dzīvo Zviedrijā. Ar franču autoriem raksturīgo valodas un stila izjūtu Triks ir radījis autentisku ziemeļu trilleri, kurā atspoguļojas autora padziļinātās zināšanas Skandināvijas vēsturē un kultūrā. Līdz šim "Pēdējā lapzemieša" tulkošanas tiesības pārdotas 23 valstīm. Pārdotas arī filmēšanas tiesības.

Latvijas Grāmatu izstādes laikā no 24. līdz 26. februārim Olivjē Triks viesosies Latvijā un 26. februārī plkst. 12:00 izstādes centrālajā stendā piedalīsies diskusijā "Noziegumam pa pēdām". Tajā par mūsdienu detektīvromānu un kriminālžurnālistiku diskutēs kriminālromānu autori un žurnālisti – Olivjē Triks, Monika Zīle un Dace Judina. Sarunu vadīs "Latvijas Avīzes" kriminālziņu žurnālists Artis Drēziņš.

Parakstīties uz Satori jaunumiem
Kultūras Ministrija vkkf

Iesakām

 • 2016. gada 12. augustā, plkst. 5:58

  Artis Dobrovoļskis: Pussešos pie Operas (2)

  Meitene atsakās atklāt, kāpēc vēlas šķirties no dzīves. Mani centieni viņu atrunāt izklausās banāli. Saruna sāk izsīkt. Tad es sameloju, ka varbūt varu palīdzēt. Negaidīti viņa piekrīt satikties – otrdien pussešos pie Operas.

 • 2012. gada 28. novembrī, plkst. 8:19

  Klinta Kalna: Bojupceļš (24)

  "Paklau, tēt, vai tik man nav pienācis laiks doties pasaulē laimi meklēt?" "Ej tak tu bojā!" tēvs attrauca neatskatoties, kā allaž, kad kāds gvelza muļķības. "Bojā?" dēls bija ieinteresēts, kur gan atrodas šī daudzdzirdētā vieta. "Tēt, atzīsties jel reiz, vai pats tur esi bijis?"

 • 2012. gada 3. februārī, plkst. 17:02

  Maikls Džīra: Seksmašīna (2)

  Atskanot disko, apkalpotājs atver durvis uz kabīnēm, kas ieskauj istabu, un vīrieši ienāk, ieņemot vietas pie logiem gar telpas sienām.

 • 2013. gada 22. augustā, plkst. 22:08

  Imants Auziņš: Tas mirklis vien! Mirkli dzīvot vērts

  Un paši sevi tiesājam nepielūdzami, skarbi. Turpinām dieva iesākto, bet diemžēl nebeigto darbu: sevi veidojam tālāk, bet citreiz – no pašiem pamatiem granītā, ģipsī, mālā, un tas – viens no grūtākiem amatiem.

 • 2012. gada 18. maijā, plkst. 12:05

  Agnese Gusarova: Kā mēs viens otru iztērējam (23)

  Trauslākais kreppapīrs mana āda. Tiecas pēc svešām lūpām. Grib saklausīt debesīs ceļošus vārdus. Un caur laurlapu vainagiem neredz – Starp mācekļiem maskējies Jūda.