Slavomirs Ravičs: Ilgais gājiens

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis poļu rakstnieka Slavomira Raviča autobiogrāfiskais romāns "Ilgais gājiens".  

Slavomirs Ravičs bija jauns poļu kavalērijas virsnieks. Viņu 1939. gada 19. novembrī arestēja padomju varas iestādes un pēc nežēlīgas pratināšanas un farsa tiesas zālē piesprieda divdesmit piecus gadus izsūtījumā Gulaga labošanas darbu nometnē.

Kopā ar citiem izsūtītajiem Slavomirs izcieta trīs mēnešus ilgu un mokošu ceļu uz Sibīriju. Tur jaunais virsnieks saprata, ka, paliekot meža vidū ierīkotajā nometnē, var tikai sagaidīt nāvi, tāpēc viņš kopā ar sešiem biedriem ziemas beigās izbēga brīvībā. Bēgļi devās dienvidu virzienā, deviņus mēnešus gāja cauri Sibīrijai, Mongolijai un skarbajam Gobi tuksnesim, nonāca Tibetā, šķērsoja Himalajus un 1942. gada martā, pieveikuši vairāk nekā 6000 kilometrus, nokļuva britu pārvaldītajā Indijā, beidzot atgūstot brīvību.

Šis ir patiess stāstiem par piedzīvojumiem, izdzīvošanu un bēgšanu. Pēc grāmatas motīviem 2010. gadā uzņemta filma "The Way Back".

"Iedvesmojošs stāsts par cilvēku drosmi un izturību." Sirils Konolijs, "The Times"

"Varonīgs stāsts – līdz izmisumam patiess un aizraujošs. Ravičs mūs ved sev līdzi katrā ar piepūli spertajā solī, kuram spēku dod viņa vienkāršā, nezūdošā vīzija par brīvību, kas gaida aiz Sibīrijas nežēlīgā tukšuma un Gobi tuksneša neauglīgajām smiltīm. “Ilgais gājiens” ir kā odiseja pa Āzijas bezgalīgajiem neauglīgajiem klajumiem un dvēseles plašumiem." Benedikts Allens, pasaules apceļotājs un rakstnieks

No angļu valodas tulkojusi Sintija Zariņa.

Parakstīties uz Satori jaunumiem

Iesakām

 • 2014. gada 19. decembrī, plkst. 6:12

  Reinis Runcis: Laiks ir trausls kā ola (3)

  šakjamuni pakasīja bārdu vai arī zodu kā kurā tradīcijā divu sieviešu mīlestība var dziedināt saplēstus sapņus bet tu tomēr neaizmirsti izsargāties no karmas

 • 2015. gada 1. martā, plkst. 19:03

  Matīss Gricmanis: Karš ir tikai pirmizrāde (1)

  Saduras pasaules – Rietumu liberālā un Krievijas tradicionālā. Karš jau ir sācies, tā tiešā translācijas notiek. Kāda var būt mana atbilde šādam karam?

 • 2013. gada 28. martā, plkst. 7:03

  Anete Konste: Es bijām divi (12)

  Pamodos un spēji sajutu, ka šis būs viens no tiem rītiem, kad jau brokastīs gribas pagatavot grauzdētas maizītes, omleti, augļu salātus ar jogurtu, auzu pārslu putru un pankūkas, lai pēc tam šādā garā aizvadītu visu atlikušo dienu.

 • 2014. gada 5. decembrī, plkst. 6:12

  Artūrs Lūsis: Laika apstākļu sāts (3)

  Uz mana balkona snieg. Acīs, protams, matos, klēpī un pirkstos; matrača atsperēm brakšķot, saledo dūmi zem nagiem, saraujas plaušas, un aizķer elles vārtus sals. Pieturu transportam vairs nav.

 • 2014. gada 15. oktobrī, plkst. 7:10

  Tatjana Hramova: Slima mūžība

  Būs apmācies laiks, brīžiem nelieli nokrišņi. Gaisa temperatūra svārstīsies ap nulli. Valsts austrumos vietām uzspīdēs saule un rietumos gaidāms sniegs. Bet viņa sēž pašā vidū – starp rietumiem un austrumiem –, un šeit viss vienmēr svārstās ap nulli.Kultūras Ministrija
vkkf