Notikums
14
Okt
17:00

"Zero waste" filmu festivāls "Mazāk ir vairāk"

Komentē
0
Atgādināt

No 12. līdz 14. oktobrim Kaņepes Kultūras centrā notiks "zero waste" filmu festivāls "Mazāk ir vairāk", tā ietvaros tiks demonstrētas filmas, kas aicina aizdomāties par patērētāju dzīves stilu un resursu aprites koncepta "zero waste" īstenošanu dzīvē.

"Zero waste" koncepts radās pagājušā gada 60. gados – tas aicina raudzīties uz atkritumiem kā uz izmantojamiem resursiem.

"Domāt un rīkoties tikai kā patērētājam nozīmē būt bezatbildīgam; 21. gadsimtā tā jau ir destruktīva stratēģija. Cilvēku skaits pasaulē un arī patēriņš pēdējās desmitgadēs ir būtiski pieaudzis, diemžēl palielinot arī atkritumu apjomu. Viena no atbildēm, kā ar to cīnīties, ir "zero waste" principu iedzīvināšana ikdienā. Mums šī tēma ir ļoti svarīga, tāpēc iesaistāmies pasākumos, kas izglīto cilvēkus, aicinot mainīt paradumus," saka Kaņepes Kultūras centra vadītāja Liene Jurgelāne.

Filmu festivāla "Mazāk ir vairāk" laikā katru vakaru no 12. līdz 14. oktobrim tiks demonstrēta 1,5 līdz 2 stundu gara filmu programma. Filmas ir rūpīgi atlasītas, lai liktu skatītājiem aizdomāties par "zero waste" konceptu un iedvesmotu rīkoties. Visas filmas būs vai nu latviešu valodā, vai arī tām tiks nodrošināti subtitri latviešu valodā.

13. un 14. oktobrī pēc filmu seansiem notiks diskusijas, kurās piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, biedrības "homo ecos:" vadītājs Artūrs Jansons, "Zero Waste Latvija" pārstāves Zane Skuja un Baiba Petrenko, Vides izglītības fonda pārstāvis Edmunds Cepurītis, "Zaļās jostas" pārstāve Laima Kubliņa, kā arī "zero waste" filosofijas piekritēja un LNT "seja" Kristīne Garklāva. Organizatori aicina skatītājus aktīvi piedalīties diskusijās, uzdodot jautājumus vai komentējot; lai nodrošinātu sarunu fokusu, abas diskusijas tiks moderētas.

Filmu festivāls "Mazāk ir vairāk" notiek izglītojošas kampaņas ietvaros, kas kopš oktobra sākuma norisinās visā Latvijā. Vēl kampaņas laikā notiek ēdienu gatavošanas meistarklases, zibakcijas, kā arī TV 24 tiks demonstrēts izglītojošu raidījumu cikls.

Filmu programma

Ceturtdiena, 12. oktobris, 18.00

"Waste Land" (Dokumentālā filma / Rež. Lūsija Vokere (Lucy Walker), 2010, 1st 40 min, Lielbritānija, Brazīlija)

Gandrīz trīs gadu ilgumā dokumentēts slavenā mākslinieka Vika Muniza ceļojums no viņa mājām Bruklinā uz dzimto Brazīliju un pasaulē lielāko izgāztuvi Džardim Gramačo, kas atrodas Riodežaneiro nomalē. Tur kopā ar vietējiem pārstrādājamo atkritumu vācējiem "katadores" viņš veido fotoattēlu reprodukcijas no atkritumiem, atspoguļojot gan šo cilvēku godu, gan izmisumu.

"My Strange Grandfather" (Animācija / Rež. Dina Velikovskaja, 2011, 9 min, Krievija)

Radošs cilvēks bieži vien šķiet jocīgs, smieklīgs un mazliet jucis. Pat viņa draugi un ģimene ne vienmēr viņu saprot un bieži vien jūtas apkaunoti. Taču dažreiz viņš spēj radīt īstu brīnumu — tikai no atkritumiem.

Ceturtdiena, 12. oktobris, 20.30

"Plastic China" (Dokumentālā filma / Rež. Jiu-liang Wang, 2016, 1st. 26 min, Ķīna)

Jidži ir 11 gadu, un viņa kopā ar vecākiem strādā atkritumu pārstrādas centrā, taču sapņo par došanos skolā. Pāstrādes centra ambiciozais vadītājs Kans sapņo par labāku dzīvi. Globālā patēriņa kultūra tiek analizēta no to cilvēku skatpunkta, kuri pārstrādā šīs kultūras atkritumus.

"Lai smuki!" (Dokumentālā īsfilma / Rež. Lāsma Ābele, 2016, 26 min, Latvija)

Filma "Lai smuki!" stāsta par vienkāršu cilvēku centieniem radīt sev apkārt skaistu vidi un atspoguļo mūsdienu sabiedrībā svarīgu tēmu - cilvēka un pilsētvides attiecības. Diviem filmas galvenajiem varoņiem, savā starpā nepazīstamiem rīdziniekiem ir kopīgs un visai neparasts hobijs – viņi savas mājas priekšā un pagalmā iekārto dārziņu no pašu veidotiem un atrastiem objektiem, tādējādi radot savdabīgas pagalmu izstādes, ko apkārtējie ne vienmēr uztver viennozīmīgi.

Piektdiena, 13. oktobris, 18.00 kino + diskusija

"Waste Land", "My Strange Grandfather"

Diskusijas dalībnieki: Artūrs Jansons ("homo ecos:"), Rudīte Vesere (VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore), Zane Skuja ("Zero Waste Latvija" līdzdibinātāja), Edmunds Cepurītis (Vides izglītības fonds), Laima Kubliņa ("Zaļā Josta").

Sestdiena, 14. oktobris, 17.00 kino + diskusija

"Plastic China", "Lai smuki!"

Diskusijas dalībnieki: Artūrs Jansons ("homo ecos:"), Rudīte Vesere (VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore), Baiba Petrenko ("Zero Waste Latvija"), Kristīne Garklāva (LNT), Laima Kubliņa ("Zaļā Josta").

Moderē Liene Jurgelāne.

Ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0