Notikums
16
Sept
19:00

"XIV Kremerata Baltica" festivāla koncerts "Kremerata Kamerata. In memoriam Pēteris Plakidis."

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 16. novembrī, plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē notiks "XIV Kremerata Baltica" festivāla koncerts "Kremerata Kamerata. In memoriam Pēteris Plakidis."

Augustā Latviju pāršalca ziņa par latviešu komponista Pētera Plakida aiziešanu mūžībā. Plakidim piemīt ne ar ko nesajaucama mūzikas valodas vārdnīca, kas reizē ir vienreizēji latviska un ģeniāli universāla. Viņš bija īpašs skaņradis, kurš mīlēja kamermūziku – pats spēlēja klavieres un komponēja tuvākajiem cilvēkiem. Šajā koncertā, kurā bija plānota paša Plakida piedalīšanās romantiskās mūzikas atskaņojumā pie klavierēm, skanēs komponista instrumentālās kamermūzikas šedevri – "Mazs koncerts divām vijolēm" un invencija "Kvintas divām klavierēm". Līdzās arī laikabiedri un viņu pirmatskaņojumi Latvijā – "Kremeratai" tuvais komponists Leonīds Desjatņikovs, mūsdienu klaviermūzikas dižgars Nikolajs Kapustins un gruzīns Sulhans Cincadze ar "Sešām minatūrām", pasaulslavenā mandolīnista, ECHO balvas ieguvēja Avi Avitala izpildījumā.

Koncertā piedalās: "Kremerata Baltica" solisti, ansambļi un viesi – Avi Avitāls (mandolīna), Sandis Šteinbergs (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Georgijs Osokins, Andrjus Žlabis (klavieres). 

Programmā: Pēteris Plakidis, Leonīds Desjatņikovs, Sulhans Cincadze, Nikolajs Kapustins.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0