Endijs Vorhols
 
Notikums
20
Jūl
18:00

Visjaunākā Rīgas teātra izrāde "Endijs V."

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 20. jūlijā, plkst. 18:00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājas (Kalnciema iela 36/38) pagalmā norisināsies Visjaunākā Rīgas teātra izrāde "Endijs V.". Izrāde, kuras režisore ir Kristīne Vītola, tāpat kā pārējie izstāžu cikla "Ārup. Andris Grinbergs" pasākumi, būs skatāma bez maksas.

Tāpat kā izrādē "Endij Vorhol, tas Tu?", kura savu pirmizrādi trīs aktieru sastāvā pieredzēja RISEBA augstskolas zālē 2014. gada martā, arī šoreiz pagājušā gadsimta popart ikonas Endija Vorhola lomā iejutīsies Andis Strods, izrādē piedaloties arī Ivetai Polei, Janai Čivželei, Baibai Vanagai, Kārlim Biķerniekam un Andrejam Gradinārovam.

Visjaunākā Rīgas teātra radošā grupa uzsver, ka izrāde "Endijs V." nav performance; tajā redzamas ainas no Endija dzīves un sapņiem, kuras turklāt veidotas kompozīcijas vārdā, bez pretenzijas uz biogrāfisku autentiskumu vai patiesību vispār. Režisore Kristīne Vītola komentē: "Domājot par Endiju Vorholu, visvairāk patīk tas postmodernais nekas. Trūmens Kapote teicis, ka Endijs ir kā Sfinksa, tikai bez noslēpuma. Tur laikam arī slēpjas viņa personības burvība, jo Endija mīklas vienkāršība (pat neesamība) un virspusē esošā atminējuma vispārēja pieejamība mulsina pilsoņu prātus un sirdis vēl joprojām. Šajā gadījumā neizpratni un apmulsumu vajadzētu uztvert kā dāvanu, it sevišķi, ja reizē ar tiem zemapziņā rodas tāds kā prieks par tukšuma apjaušanu un tā jēgpilnumu. Man ir interesanti jautāt, vai šis nekas ir salīdzināms ar neko austrumu tradīcijā. Es domāju, ka jā un arī, ka nē. Jo, manuprāt, šis, postmodernais tukšums uzradies pasaulē ar citu ģeometriju un tika iepīts citās materiālās trajektorijās, tomēr kopumā beigu beigās galu galā šis nekas ir tas pats turienes nekas ar to neizskaidrojamo un jaušami brīnumaino beztelpas dimensiju. Endijs tik ļoti precīzi noformulēja savu atrašanās vietu virspusē, ka tiešām un pa īstam var sajust, ka aiz tā visa nekā nav."

Atgādinām, ka šī gada 13. jūlijā plkst. 18:00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā tiks atklāta Ivara Grāvleja personālizstāde "Klusā daba", kā arī norisināsies Grāvleja performance.

 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0