Notikums
17
Aug
17:00

Vikas Ekstas animēto fotogrāfiju izstāde "Kustīgā fotogrāfija"

Komentē
0
Atgādināt

No 17. augusta līdz 5. novembrim Latvijas Fotogrāfijas muzeja pastāvīgās ekspozīcijas zālēs skatāma fotogrāfes Vikas Ekstas izstāde "Kustīgā fotogrāfija".

Animēto fotogrāfiju izstāde "Kustīgā fotogrāfija" palīdz pētīt, interpretēt un pilnveidot Latvijas Fotogrāfijas muzeja vēsturisko ekspozīciju, kas veltīta fotogrāfijas medija attīstībai, papildinot to ar laikmetīgu saturu. Izstādes autore veidoja animētās fotogrāfijas, strādājot ar muzeja vēsturiskajā ekspozīcijā esošiem priekšmetiem un muzeja darbiniekiem, radot kustīgos attēlus, kuros šie cilvēki un priekšmeti parādās galvenajā lomā, tādā veidā gan reflektējot par fotogrāfijas medija un tehnikas attīstību, gan arī ļaujot skatītājam ieraudzīt vēsturisko ekspozīciju no jauna.

2015. gadā Vika Eksta sākusi eksperimentēt ar animēto fotogrāfiju un kopš tā laika intensīvi strādusi ar to, veidojot, pētot un izstādot šāda veida attēlus. Animētā fotogrāfija, kas veidota, izmantojot GIF formātu, mākslas pasaulē ienāca pēdējos pāris gados un nu jau sāk parādīties vizuālās mākslas izstādēs dažādās valstīs. Autore ir izstādījusi savas animētās fotogrāfijas gan izstāžu telpās (Rīgas mākslas telpā Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros, festivālā "Circulations" Parīzē, biennālē "Mode un Stils fotogrāfijā" Maskavā), gan izveidoja apjomīgu tiešsaistes izstādi "Snakes and Ladders" sadarbībā ar kuratori Paolu Paleari, Rīgas Fotogrāfijas biennāli un tiešsaistes galeriju "AsaNisiMasa". Izstāde tika atklāta 2017. gada 8. aprīlī un ir apskatāma tiešsaistē.

Vika Eksta (1987) ir ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās kultūras studiju programmā, studējusi fotogrāfiju arī EFTI fotogrāfijas skolā Spānijā. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs un rezidencēs Latvijā un ārzemēs.

Latvijas Fotogrāfijas muzejs atrodas Mārstaļu ielā 8 (ieeja no Alksnāja ielas). Darba laiks: P. slēgts, O. slēgts, T. 11.00–17.00, C. 12.00–19.00, P. 11.00–17.00, S. 11.00–17.00, Sv. 11.00–17.00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0