Notikums
19
Jūn
18:00

Videi draudzīgu piknika piederumu izgatavošanas darbnīca

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 19. jūnijā, plkst. 18:00 mākslinieku rezidencē "D27" notiks videi draudzīgu piknika piederumu izgatavošanas darbnīca.

Lai vasaras pasākumi būt vienreizīgi, nevis vienreizēji, pasākuma rīkotāji aicina atteikties no plastmasas piederumu lietošanas piknikos un veidot tos savām rokām no videi draudzīgiem materiāliem: "Dodoties piknikā vai rīkojot dārza svētkus, vieglu roku mēdzam izmantot dažādus vienreizējus plastmasas piederumus. Nereti pēc tam redzam tos mētājamies ezermalās vai ceļmalas grāvjos. Plastmasas ražošanā tiek izmantota nafta, kas ir neatjaunojams dabas resurss, turklāt Latvijā ne visus plastmasas veidus pārstrādā, līdz ar to liela daļa vienreizlietojamo trauku nonāk apglabāšanai poligonos."

Piecās radošajās darbnīcās ikviens varēs apgūt, kā paša rokām un no nevajadzīgiem materiāliem izveidot skaistus un praktiskus piknika piederumus: glāžu darbnīcā kopā ar stikla mākslinieci Martu Ģibieti no līdzpaņemtajām tukšajām vīna, alus un limonādes pudelēm, kam pirms tam notīrītas etiķetes, varēs izgatavot vairākkārt izmantojamas glāzes; paklāju darbnīcā kopā ar tekstilmākslinieci Anneli Slišāni no nevajadzīgiem T-krekliem vai citiem "staipīgiem" apģērbiem taps piknika paklājiņi; bišu vaska drānu darbnīcā no kokvilnas vai lina auduma atgriezumiem taps uzkodu iepakošanai vai ēdiena trauku apklāšanai noderīgs materiāls; tīkliņu siešanas darbnīcā varēs iemācīties no striķiem sasiet stilīgu somu mantām (līdzi nepieciešams ņemt neslīdošu, izturīgu, vismaz 15 m garu auklu), savukārt piknika kastes izgatavošanas darbnīcā no līdzpaņemtas kartona kastes un auduma varēs izgatavot ērtai dažādu priekšmetu pārnešanai paredzētas piknika kastes.

Pasākuma rīkotāji mudina nākt uz darbnīcām arī tad, ja minētos izejmateriālus nav iespējams sarūpēt. Par tiem gādās "homo ecos:", tomēr tie būs pieejami ierobežotā daudzumā.

Pasākumu vadīs Mārtiņš Kozlovskis, vakarā noslēgumā dzīvā mūzika. Dalība pasākumā ir bez maksas.

Pasākums tiek organizēts "Estonia - Latvia Programme 2014. - 2020." projekta "Zaļie pasākumi – sabiedrības zināšanu paplašināšana resursu taupībā un atkritumu samazināšanā Igaunijas un Latvijas publiskajos pasākumos" ietvaros sadarbībā ar "Eesti Roheline Liikumine" un "Tartu loodusmaja".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0