Notikums
12.09.2017
16
Sep
20:00

Vēsturiskā fantāzija "Mehāniskais Veidenbaums"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 16. septembrī, plkst. 20:00 uz Latvijas Nacionālās bibliotēkas rampas, atzīmējot latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. gadu jubileju, būs vērojama vēsturiskā fantāzija "Mehāniskais Veidenbaums".

"Mehāniskais Veidenbaums" ir trīs filozofu skatījumi par Eduarda Veidenbauma darbu "Apcerējumi iz mekānikas" (1894), kas papildināti ar dzīvās animācijas un skaņu etīdēm. Mehāniskā Veidenbauma tēls tiek veidots balstoties vēsturiskās liecībās par tā laika latviešu studentu dzīvi Tērbatā, Veidenbauma vēstulēs, dzejā, publicistikā, bet galvenokārt uz darbu "Apcerējumi iz mekānikas". Šis apcerējums nebija revolucionārs darbs dabaszinātnēs, bet drīzāk bija iecerēts kā vienkāršāko mehānikas principu skaidrojums sava laika tehnoloģijās un primāri bija adresēts latviešu zemniecībai. Veidenbaums uzskatīja, ka pareiza un ekonomiska spēka lietošana ne tikai spētu uzlabot zemnieku dzīves labklājību, bet arī ļautu vērsties pret viņu apspiedējiem. Vienlaikus "Mehāniskais Veidenbaums" ir alegorija par pasauli kā mehānismu un tā tiek izspēlēta kā ceļojums starp dažādiem laikmetiem, kas aicina uz pārdomām par dzejnieka daiļradē rodamajām tēmām: cilvēka būtību, dzīvi un nāvi, apziņu un ķermeni.

Projekta komandu veido – filozofi Andrejs Balodis, Ainārs Kamoliņš, Andris Hiršs (pētniecība un dramaturģija), dzīvās animācijas māksliniece – Māra Uzuliņa, interaktīvo mehānismu autors – Rihards Ābeltiņš, mūziķis – Dimitrijs Rastoropovs, režisore – Justīne Vaivode, producente – Anete Enikova, asistente – Ieva Nagliņa.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0