Notikums
10
Dec
13:00

"Uzraksti vēstuli brīvībai!"/ Write for rights

Komentē
0
Atgādināt

Atzīmējot Starptautisko cilvēktiesību dienu, svētdien, 10. decembrī, no plkst. 13:00 Kaņepes Kultūras centrā visas dienas garumā tiks izrādītas ar cilvēktiesībām saistītas filmas, kā arī notiks sarunas par dažādiem cilvēktiesību un to pārkāpumu aspektiem. Tāpat apmeklētāji tiks lūgti uzrakstītu vēstuli pret netaisnību, kas ir daļa no "Amnesty International" kampaņas "Uzraksti vēstuli brīvībai". Svētki noslēgsies ar ballīti, kurā par mūziku rūpēsies DJ Kalvis Amantovs.

"Uzraksti vēstuli brīvībai" ir globāls vēstuļu rakstīšanas maratons, ko organizē "Amnesty International":

"Pagājušajā gadā šāda veida akcijā Lielbritānijā piedalījās vairāk nekā 152 000 cilvēku, kuru rakstītās vēstules atstāja lielu ietekmi uz indivīdu, kuru tiesības bija ierobežotas, dzīvēm. Lielbritānijas piemērs lieliski pierāda to, ka tāda vienkārša lieta kā vienas mazas vēstules uzrakstīšana var pozitīvi ietekmēt kāda cilvēka dzīvi. Vēstuļu rakstīšana burtiski palīdz glābt ļaužu dzīvības.

Kādam, kas, nepatiesi vai nepamatoti apsūdzēts kāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanā vai notiesāts, neievērojot tiesības uz taisnīgu tiesu, un tagad atrodas cietumā aiz restēm, šādas atbalsta vēstules saņemšana var sniegt to emocionālu atbalstu, kas tik ļoti nepieciešams, lai izturētu grūtības un turpinātu cīņu par taisnīgumu.

Ja vienā lietā tiek nosūtītas tūkstošiem vēstuļu, tie, kas ir atbildīgi, to bieži vien pamana un izjūt spiedienu kaut ko darīt, lai pieļauto netaisnību novērstu. Šī kampaņa efektīvi demonstrē miermīlīga protesta spēku. Kad tūkstošiem balsis sanāk kopā, var tik pat kā garantēt, ka tās tiks sadzirdētas. Turklāt Latvijas iedzīvotāji pazīst miermīlīga protesta spēku, Dziesmotā revolūcija ir lielisks piemērs.

Būtu lieliski, ja arvien vairāk cilvēku pievienotos šai pieticīgajai, bet tajā pat laikā spēcīgajai solidaritātes izrādīšanai. No Rīgas izsūtītās vēstules palīdzēs pozitīvi izmainīt kāda cilvēka dzīvi."

Programma:
13:00–01:00 Vēstuļu rakstīšana.
13:30 Filma "Kurš mani mīlēs tagad?".
15:30 "Aktuālie bēgļu tiesību jautājumi Latvijā" – Saruna ar biedrības "Gribu palīdzēt bēgļiem" pārstāvjiem, tiesnesi Romānu Dončenko no Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nama un citiem (precizēta informācija sekos).
16:30 Filma "Back to the Square".
18:30 "Aizsargāt Trauksmes cēlājus" – saruna ar pārstāvjiem no organizācijas "Delna", kas pārstāv "Transparency International".
19:30 Filma "Ai Weiwei: The Fake Case".
21:00 Vārda brīvība – saruna ar pārstāvjiem no portāla "Mana Balss".
21:00 DJ Kalvis Amantovs

Filmas būs dažādās svešvalodās ar subtitriem angļu valodā. Sarunas notiks latviešu valodā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0