Roxane Butterfly
 
Notikums
18
Jūl
21:00

Stepa dejotājas Roxane Butterfly koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Otrdien, 18. jūlijā, plkst. 21:00 Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies pasaules stepa dejas zvaigzne Roxane Butterfly.

Roxane Butterfly ir viena no vadošajām pasaules stepa dejotājām un pirmā sieviete stepa dejas vēsturē, kas ieguvusi slaveno Ņujorkas Dejas un skatuves mākslas balvu "Bessie Awards" (1998). Viņas improvizācijas prasmes, dejas stils un temperaments augstu novērtēts gan ASV, gan Eiropā. Skatuves vārdu Butterfly, pateicoties vieglajam un ātrajam dejas stilam, māksliniecei devis viņas skolotājs, leģendārais amerikāņu stepa meistars Džimijs Slaids.

Dzimusi Francijā, izglītojusies un izveidojusi dejotājas karjeru ASV, vēlāk atgriezusies uz dzīvi Eiropā, Spānijā. 2011. gadā Barselonā izveidojusi un vada stepa dejas centru "Jimmy Slyde Institute", kas ir nozīmīga, radoša platforma Eiropas stepa dejotājiem.

No ASV stepa dejas "hūferiem" jeb vecmeistariem gūtās zināšanas attīstījusi, eksperimentējot un apvienojot stepu ar dažādiem mūzikas stiliem – arābu mūziku, flamenko, džezu, pasaules mūziku un citiem.

Roxane Butterfly ir vienīgā savas paaudzes stepa dejotāja un horeogrāfe, kurai izdevies izveidot pasaules mēroga solo karjeru, savu mākslu prezentējot Āfrikā, Tuvajos Austrumos, Eiropā, Dienvidamerikā un Ziemeļamerikā, Āzijā un Karību jūras reģionā. Popularizējusi stepa dejas žanru, uzstājoties un vadot meistarklases un lekcijas daudzos starptautiskos dejas un mūzikas festivālos, konferencēs, gatavojot publikācijas mākslas žurnāliem, apmācot aktierus un dejotājus, piemēram, Pablo Veronu (filmai "Tango Lesson", 1997), veidojot horeogrāfijas TV projektiem u.c. Pasniegusi lielākajās ASV universitātēs un Broadway Musical School.

Kā soliste uzstājusies kopā ar orķestriem: Stamford Philharmonic Orchestra, The New York Virtuosi Orchestra, The Indianapolis Symphony Orchestra, The Cab Calloway Orchestra. Sadarbojusies ar džeza mūziķiem Džordžu Bensonu, Džeimsu Kārteru, Stenliju Džordanu, Roju Heinsu, Greiemu Heinsu, Filu Vūdsu, Beniju Pauelu u.c.

Kopā ar dejotāju uzstāsies: Svens Vilsons – ģitāra, Toms Lipskis – bass, Krišjānis Bremšs – bungas.

Vairāk par Roxane Butterfly šeit.

Ieeja 3 eiro.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0