Notikums
13
Dec
18:00

"Simtgade un vēl": tikšanās ar Raiti un Lauri Ābelēm

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 13. decembrī, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks tikšanās un saruna ar režisoriem Raiti un Lauri Ābelēm.

Sarunas fokusā – filma "Baltu ciltis" (pirmizrāde 2018. gada maijā, producē "Tritone Studio"). Populārzinātniski dokumentāla filma ar inscenējumiem un animētām epizodēm, stāsts par seniem gadsimtiem, kad no Eiropas pēdējo pagānu ciltīm sāka veidoties latviešu tauta.

Pēc sarunas - filmu "Kurši" (2015, 26 min, "Tritone Studio") un "Kastrāts kuilis" (2014, 22 min, "Tritone Studio", "Air Productions"). Seanss kā liecība par plašo spektru, kurā strādā brāļi Ābeles, - populārzinātniskā filma "Kurši", no kuras izauga projekts "Baltu ciltis", ir stāsts par vienu no nepakļāvīgākajām baltu ciltīm, savukārt spēles īsfilma "Kastrāts kuilis" ir abu brāļu starptautiski pazīstamākais darbs, kas pat kvalificējās ASV Kinoakadēmijas Oskara balvai labāko īsfilmu kategorijā.

Gaidot Latvijas valsts simtgadi, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālais arhīvs uzsāk 16 sarunu kino ciklu "Simtgade un vēl". Tas kino cienītājiem sniegs iespēju vienlaikus iepazīt gan topošās filmas no programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", gan LNB Ziedoņa zālē noskatīties arī citus šīs programmas autoru radošos darbus.

Visi cikla pasākumi ir bez maksas.

Vairāk informācijas šeit.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0