Notikums
13
Aug
15:00

Sarunas muzejā: TOP no top

Komentē
0
Atgādināt

Svētdien, 13. augustā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā ar Zuzānu kolekcijas izstādes "TOP no top" veidošanu iepazīstinās divi no četriem izstādes kuratoriem – Līga Lindenbauma un Valts Miķelsons. 

Izstāde "TOP no top" demonstrē kuratoru atlasi desmit atšķirīgos topos kā alternatīvu ierastajiem mākslas darbu novērtējumiem. Ievietojot Zuzānu kolekcijas spožākos darbus vairākos vienojošos kontekstos, tās zaudē laika gaitā uzkrāto pārspīlēto unikalitāti, kļūstot patiesākas, dzīvākas. Topiem izmantotas tādas objektīvas mērvienības kā mākslas darbu finansiālā vērtība, izmērs, reāla pietuvinātība kolekcionāram vai – gluži otrādi – subjektīva kuratoru interpretācija, kur sadaļas nosaukums atklājas gan ironiskā, gan kultūrvēsturiskā darbu kombinācijā vai intelektuālos rēbusos.

Līga Lindenbauma un Valts Miķelsons iepazīstinās ar savām kūrētajām izstādes sadaļām. Līga ir autore sadaļām "Seksistiskākie darbi" un "Skaistākie ceļojumi", bet Valts veidojis sadaļas "Stilīgākie darbi" un "Ūdeņainākie darbi". 

Saruna iecerēta kā dialogs ar skatītājiem, izstādes apskati pārvēršot par diskusiju izvēlēto izstādes sadaļu tematiskajā ietvarā.

"TOP no top" ir līdz šim vērienīgākā Zuzānu kolekcijas izstāde Latvijā, kas parāda viņu krājuma pamatu – Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgu dažādu tautību autoru veikumu. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apvienotas gleznas, skulptūras, grafikas, fotogrāfijas, video un instalācijas – kopumā ap 170 mākslas darbu, kas darināti laika posmā no 19. gadsimta līdz pat 2017. gadam. 

Izstāde apskatāma līdz 17. septembrim.

Dalības maksa: Ieejas biļete izstādē. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0