Afgāņu ģimene Kandahārā, 2004. g. Foto – Atis Klimovičs.
 
Notikums
22
Sept
19:00

Saruna "Karstie punkti cilvēces kartē" ar žurnālistu Ati Klimoviču

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 22. septembrī, plkst. 19:00 Žaņa Lipkes memoriālā (Ķīpsala, Mazais Balasta dambis 9) notiks saruna "Karstie punkti cilvēces kartē" ar žurnālistu Ati Klimoviču.

Žurnālists Ati Klimoviču kara un posta vietās pavadījis daļu savas darba dzīves. Viņa gadu desmitus ilgā žurnālista prakse Dienvidslāvijā, Gruzijā, Irākā, Afganistānā un Ukrainā ļauj runāt par pieredzēto nepastarpināti ar aculiecinieka precizitāti. Sarunas centrā būs jautājumi: Kur rodas cilvēki bez mājām? No kurām teritorijām visvairāk bēg cilvēki, kuriem jāmeklē patvērums citur, tālu no dzimtajām mājām?

Muzejā apskatāma arī fotogrāfa Martina Taulova (Martin Thaulow) fotoizstāde "Cilvēcīgais skaistums" ar bēgļu portretiem, vairāki no tiem ir jau dzimuši kā bēgļi apmetnēs.

Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Atis Klimovičs ir reportieris un publicists. Dienas speciālkorespondents – kopš deviņdesmito gadu sākuma Gruzijā pabijis aptuveni 20 reižu. Atis Klimovičs, kas plašākam lokam pazīstams kā pasaules "karsto punktu" reportieris, žurnāla "Rīgas Laiks" interviju autors, vairāku gadu garumā ir intervējis ļaudis, kas dzimuši aptuveni pirmās Latvijas Republikas rašanās laikā. Viņš tikās ar cilvēkiem, aicināja viņus izstāstīt savu personisko Latvijas vēsturi, savu vēsturi, kura apkopota grāmatā "Personiskā Latvija. Divdesmitā gadsimta stāsti".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0