Elizabete Balčus
 
Notikums
23
Nov
21:00

Pasākumu cikla "Sieviete Te" atklāšanas koncerts

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 23. novembrī, plkst. 21:00 bārā "Aleponija", Birznieka Upīša ielā 22 notiks pirmais pasākums ciklā "Sieviete Te", kas veltīts dzimumu vienlīdzības tēmai.  Atklāšanas pasākumā uz skatuves kāps divas skaņu mākslinieces – Elizabete Balčus un Evija Vēbere. Ir paredzēts, ka šāda veida pasākumi turpmāk tiks veidoti ik mēnesi, lai apzinātu un iezīmētu sievietes lomu skatuves mākslās.

Pasākumu cikls ir plānots kā alternatīvas mūzikas un mākslas notikums ar mērķi akcentēt sieviešu lomu mūzikā. 23. novembrī tas notiks pirmo reizi, un tā muzikālo programmu veidos neatkarīgas mūzikas izpildītājas, kuras savos radošajos meklējumos nebaidās izaicināt žanra likumus ar dziļi personīgu redzējumu un spēcīgu skatuvisko klātbūtni.

Elizabete Balčus no kolāžveidīgām žanru pretējībām rada neo-psihodēlisku drīmpopu, kas ir melodisks un eksperimentāls vienlaicīgi. Viņas teatrāli-muzikālajā kosmosā it viss ir atļauts: pārpasaulīgs vokāls, frīdžeza flautas improvizācijas, elektro popa bīti, kamermūzikas elementi un gličoti loop efekti. Kā viens no Elizabetes instrumentiem ir īsti augļi un dārzeņi, kas tiek spēlēti kā sintezators.

Evija Vēbere ir skaņu ainaviste, kura šobrīd ir aizrāvusies ar elektronikas maģiju. Savā performancē viņa izmanto gan sintezatorus, gan akustiskus instrumentus, radot sintezētu skaņu mežu, kuru caurvij Evijas savdabīgā, pasakainā balss. Dziesmu noskaņu spektrs plešas no rotaļīgi bezrūpīgām dejām līdz šizofrēniskām eksistenciālas krīzes izraisošām kantātēm.

Studējot Holandē, Evija un serbu bundzinieks Lavs Kovačs izveidoja avant-popa duetu "Howling Owl", ar kuru aptuveni divus gadus koncertēja Eiropā un izdeva mazalbūmu "Dance for Common Sense " (2015)

Ideja veidot šāda veida pasākumus ir radusies vienai no Aleponijas vadītājām, Marijai Garsijai Landeras, jo, viņasprāt, arī Latvijā par sievietes lomu uz skatuves netiek pietiekami diskutēts. Idejas realizācijas procesā iesaistījās koncertaģentūras "MOO" vadītāja Lena Sme, marketinga speciāliste Una Rozenbauma un māksliniece Marija Luīze Meļķe.

Piedāvājot augstas kvalitātes muzikālus priekšnesumus sieviešu izpildītāju un sieviešu radošās komandas sniegumā, ir plānots lauzt stereotipus par dzimumu lomām skatuves mākslu vidē. Pasākumu cikls vēlas radīt platformu, kur satiktos sievietes – jaunās profesionāles, lai dibinātu jaunus kontaktus, dalītos pieredzē, iedrošinātu viena otru un līdzdarbotos.

Pasākumu cikla veidotājas uzskata, ka ir nepieciešams kritiski izvērtēt mākslu jomā darbojošos sieviešu pieredzi, lai izgaismotu tos izaicinājumus un grūtības, ar kurām tām nākas saskarties, un veicinātu dialoga uzsākšanos situācijas uzlabošanai, kļūstot par iespēju visām iesaistītajām sievietēm izpausties savā profesijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0