Notikums
19
Jūl
20:00

Multimediāls koncerts "Melo man lielus vārdus, es ticēšu"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 19. jūlijā, plkst. 20.00 Kaņepes Kultūras centrā skatītājiem būs iespēja redzēt un dzirdēt multimediālu koncertu "Melo man lielus vārdus, es ticēšu". Koncertu veido Imanta Ziedoņa dzeja un epifānijas, oriģinālmūzika un video projekcijas Rīgas Doma kora skolas audzēkņu un absolventu sniegumā.

Koncerts veidots kā stāsts par mīlestību un sevis meklējumiem. Skatītājiem būs iespēja dzirdēt gan pazīstamas, gan retāk dzirdētas Imanta Ziedoņa epifānijas un dzeju, kuras īpaši koncertam atlasījusi tā idejas autore un režisore Agnese Malnača. Tekstus lasīs RDKS audzēkņi Eliāna Sanda Veinberga, Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis.

Dzejā un epifānijās pausto noskaņu papildinās īpaši projektam radīta oriģinālmūzika un videoprojekcijas. Oriģinālkompozīcijas veidojuši RDKS absolventi Dana Asnate Kļava un Elvis Lintiņš. Elvis ir grupas "Coolmans Report" pianists un šobrīd studē Bērklijas Mūzikas koledžā. Kompozīcijas izpildīs viņš pats kopā ar kontrabasistu Jāni Rubiku un sitaminstrumentālistu Krišjāni Bremšu. Videoprojekcijas veidojis Latvijas Kultūras akadēmijas students Emīls Ašmanis.

Ideja par šāda koncerta nepieciešamību radusies literatūras stundās pie skolotājas, filozofes un dzejnieces, Imanta Ziedoņa domubiedres Ivetas Šimkus. Projekta iniciatīva ir pašu jauniešu rokās – uzsākot darbu pie multimediālā koncerta veidošanas, jaunieši ātri vien saprata, ka tas vairs neiekļausies skolas pasākuma rāmjos un iekšējā vēlme ir to parādīt pēc iespējas plašākam interesentu lokam. Ziedoņa teksti un tajos paustās idejas ļoti aizrāvušas visus iesaistītos, ļaujot vārdam, mūzikai un attēlam saplūst organiskā veselumā.

Jau 2016. gada vasarā koncerts ar labiem panākumiem norisinājās Kaņepes Kultūras centrā. Šovasar uzlabotā kvalitātē jaunie mākslinieki to piedāvā izbaudīt vēlreiz. Koncerts tapis ar Rīgas domes un Kaņepes Kultūras centra atbalstu.

Ieejas maksa – 3 eiro, biļetes iespējams iegādāties pirms koncerta.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0