Notikums
22
Okt
18:30

LUX Filmu dienas: "Vesterns"

Komentē
0
Atgādināt

Eiropas Parlamenta LUX Filmu dienās Latvijas iedzīvotāji varēs bez maksas noskatīties trīs ievērojamas Eiropas filmas, kas šogad pretendē uz Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu.

Filmu bezmaksas seansi notiks Rīgā, kino "Splendid Palace" (Elizabetes iela 61).

22. oktobrī plkst. 18:30 tiks demonstrēta filma "Vesterns" ("Western", rež. Valeska Grizebaha, Vācija, Bulgārija, Austrija).

Vācu strādnieku grupa sāk celtniecības darbus robežreģionā starp Bulgāriju un Grieķiju. Tālā zeme un tās elpu aizraujošās ainavas atmodina vīru vēlmi pēc piedzīvojumiem, taču viņi arī tiek konfrontēti ar pašu aizspriedumiem un neuzticēšanos valodas barjeras un kultūru atšķirību dēļ. Šī situācija drīz kļūst par fonu viņu sacensībai par ciemata iedzīvotāju atzinību un labvēlību.

23. oktobrī plkst. 18:30 būs skatāma filma "120 sitieni minūtē" ("120 Battements par minūte", rež. Robēns Kampijo, Francija)

Parīze, pagājušā gadsimta 90. gadu sākums: jaunu aktīvistu grupa izmisīgi cenšas atrast zāles pret nezināmu nāvējošu slimību. Viņi ielaužas farmācijas laboratorijās, kurās glabājas iespējamās zāles. Viņi dara visu iespējamo ar cerību, ka tas izglābs gan viņu, gan nākamo paaudžu dzīvību.

Šī filma ieguvusi Kannu kinofestivāla apbalvojumus četrās no piecām nominācijām.

24. oktobrī plkst. 18:30 būs skatāma filma "Sāmu asinis" ("Sameblod", Amanda Kernela, Zviedrija, Norvēģija, Dānija)

Elle Marja ir 14 gadus veca sāmu ziemeļbriežu audzētāju meita. Sastopoties ar neiecietību un pazemojošām bioloģiskām pārbaudēm internātskolā pagājušā gadsimta 30. gados, viņa sapņo par citādu dzīvi. Lai to īstenotu, viņai ir jākļūst par kādu citu un jāsarauj visas saites ar savu ģimeni un kultūru.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ interesenti lūgti sūtīt vēstuli uz e-pasta adresi epriga@europarl.europa.eu, norādot filmu, ko vēlas apmeklēt.

LUX Kino balvu 2007. gadā iedibināja un ik gadu piešķir Eiropas Parlaments. Tai ir divi galvenie mērķi: vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Katru gadu trīs filmas ļauj izdzīvot stāstus caur dažādu cilvēku skatījumu, pieredzi, identitāti u.tml.

Lielākā daļa filmu, kuru uzņemšanā piedalījušās Eiropas valstis, parasti tiek izrādītas tikai attiecīgajā uzņemšanas valstī un reti izplatītas citur, savukārt Eiropas Parlamenta  LUX Kino balva Eiropas Savienības iedzīvotājiem sniedz unikālu iespēju redzēt trīs finālistes ar subtitriem 24 ES oficiālajās valodās - filmas tiek bezmaksas izrādītas 28 dalībvalstīs.

Filmas, kas sacenšas par Eiropas Parlamenta LUX Kino balvu, izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Laureāti balsojumā izraudzīsies Eiropas Parlamenta deputāti – to nosauks 2017. gada 14. novembrī, plenārsesijas laikā Strasbūrā. Uzvarējusī filma tiks pielāgota arī cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem, kā arī saņems atbalstu tās starptautiskai popularizēšanai.

2016. gadā Eiropas Parlamenta LUX Kino balvas laureāte - filma "Tonijs Erdmanis" (Vācijas, Austrijas, Rumānijas kopražojums) - ieguva arī Eiropas Kinoakadēmijas galveno balvu jeb Eiropas kino "Oskaru 2016", kā arī tika nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai, plašāk pazīstamai kā "Oskars", kategorijā "Ārzemju filma". 2014. gada LUX Kino balvas laureāte, Polijas režisora Pāvela Pavļikovska filma "Ida", ieguva Eiropas kino "Oskaru 2014" un Amerikas kino "Oskaru 2015" kā labākā kategorijā "Ārzemju filma".

Skatītājiem ir iespēja nobalsot par kādu no šīm filmām "Vesterns", "120 sitieni minūtē" un "Sāmu asinis" tīmekļa vietnē. Vienu no balsotājiem Eiropas Parlaments nākamgad uzaicinās piedalīties Karlovi Varu Starptautiskajā filmu festivālā, lai paziņotu filmu, kas saņēmusi skatītāju balvu.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0