Notikums
21
Febr
18:00

Lekcija "Ķīniešu tīstokļa lasīšanas kultūra"

Komentē
0
Atgādināt

Trešdien, 21. februārī, plkst. 18:00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) bibliotēkas lasītavā (M stāvā) notiks lekcija "Ķīniešu tīstokļa "lasīšanas" kultūra". Pasākums notiks latviešu valodā ar kopsavilkumu krievu valodā. Ieeja bez maksas.

Ķīniešu tradicionālais tīstoklis ir ne tikai zīmējuma noformējuma dekoratīvais paņēmiens, tas ir īpašs kultūras kods, kas prasa rūpīgu un prasmīgu nolasīšanu. Tieši skatītāja sagatavotība dod viņam iespēju izbaudīt šo mākslu pilnā mērā. Tīstokļa atritināšanas un saritināšanas kultūra, tā kompozīcijas un simbolikas pakāpeniska nolasīšana ir īpaša darbība, kurai nav analoga rietumu kultūrā. Sekojot gleznai ar skatienu, tīstokļa kompozīcija atdzīvojas. Šajā aspektā ķīniešu tīstokli var uztvert ne kā statisku, bet procesuālu mākslu.

Lekciju lasīs Jekaterīna Beļajeva, filoloģijas, mākslas un pedagoģijas bakalaurs, ķīniešu tradicionālās gleznošanas un kaligrāfijas studijas "Lidojošā ota" vadītāja un māksliniece.

Pasākums noslēgs AsiaRes lasītavā aplūkojamo ķīniešu gleznošanas un kaligrāfijas studijas "Lidojošā ota" dalībnieku atskaites izstādi "Ota dejo, tuša dzied".

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0