Notikums
24
Nov
18:00

Krišjāņa Rijnieka izstāde "Dati. Forma. Migrācija"

Komentē
0
Atgādināt

No 20. līdz 25. novembrim kluba "ONE ONE" pagrabstāvā skatāma Krišjāņa Rijnieka datu kartēšanas instalācija "Dati. Forma. Migrācija". To veido digitāli izgatavoti objekti, projekciju kartēšana, lāzeri un skaņa, kas savienoti ar algoritmiem, kurus vada cilvēku migrācijas dati, kuru avots ir Apvienoto Nāciju Organizācijas arhīvs.

Izstādes anotācijā teikts: "Pārvietošanās brīvība ir tikai viens Vispārējās cilvēktiesību deklarācijas aspekts. Pēdējo gadu laikā mēs pārsvarā esam redzējuši ziņas par pārvietošanos, kuru ne vienmēr varētu nosaukt par brīvu. Ir apstākļi, kuri var būt kā priekšnosacījums necilvēciskai attieksmei pret piespiedu migrantiem. Ir vērts atgādināt, ka pirms 1948. gada nebija idejas par cilvēktiesībām tādā veidā, kā mēs to saprotam šodien. Ja nu to nebūtu vispār?

Kāpēc atsevišķas nācijas ir viesmīlīgākas par citām? Kādēļ mēs atsevišķus cilvēkus / to grupas uz mūsu planētas uztveram kā citplanētiešus no netīrākajiem kosmosa nostūriem? Kas mums būtu jāpatur prātā, lai tas tā nebūtu? Kāpēc bija nepieciešami divi pasaules kari, lai uzrakstītu Vispārējo cilvēktiesību deklarāciju? Vai ir nepieciešams trešais šo ideju ieviešanai dzīvē?

Šī izstāde ir metafora cilvēktiesību jēdzienam. Deklarācijas vietā redzami abstrakti, nenoteiktas izcelsmes objekti. Tie ir spējīgi uztvert nobīdes no jēdziena "cilvēks". Šīs nobīdes izraisa straujas pārmaiņas datu plūsmā, kas kalpo kā avots projekcijām. Šajā gadījumā tiek izmantoti dati no Apvienoto Nāciju Organizācijas arhīva (http://data.un.org/). Projicētajai gaismai ir paredzēts sakrist ar objektu formām, tomēr līdz ar pārmaiņām datu plūsmā, notiek gaismas nobīde, bet tā vienmēr tiecas sakrist ar objektu formām atkal un atkal."

Izstāde skatāma katru dienu no 20. līdz 25. novembrim no 18:00–21:00.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0