Notikums
09.01.2018
13
Jan
22:00

Klasiskās mūzikas koncerts "Mūzika pusnaktī"

Komentē
0
Atgādināt

Sestdien, 13. janvārī, plkst. 22:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks "Sinfonietta Rīga ar Arvydas Kazlauskas" koncerts. Šis ir pirmais no četriem klasiskās mūzikas cikla "Mūzika pusnaktī" koncertiem, kas Kaņepes Kultūras centrā notiks šajā sezonā.

"Viens no Kaņepes Kultūras centra mērķiem ir padarīt kultūru pieejamu, nojaukt robežas starp kultūras radītājiem un baudītājiem, meklēt jaunus formātus, kādos sastapties ar kultūru. Ir svarīgi meklēt to, ko māksla nozīmē šobrīd, 21. gadsimtā. Tas nozīmē arī doties ārpus ierastiem formātiem, likt uzsvaru uz mijiedarbībām," uzsver Kaņepes Kultūras centra vadītāja Liene Jurgelāne.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad "Mūzika pusnaktī" koncertus klausītāji varēs izbaudīt neformālā un atslābinātā atmosfērā – sēžot uz spilveniem un paklājiņiem zālē, savukārt mūziķi spēlēs nevis uz skatuves, bet gan zāles vidū, pavisam tuvu klausītājiem. Lai koncerti būtu pieejami ikvienam, biļešu cena ir ļoti demokrātiska – tikai 5 eiro.

"Mēs uzskatām, ka ir svarīgi mūsu auditorijai - un pārsvarā tie ir jaunieši - nodot vēstījumu, ka "klasiskā mūzika ir "cool"". Tieši tāpēc "Mūzika pusnaktī" koncerti notiek neformālā vidē, noņemot nost koncertzāļu stīvumu, piedāvājot baudīt izcilu mūziku izcilā izpildījumā par pieejamām cenām," stāsta Liene Jurgelāne, "Mēs dodam iespēju klausīties mūziku nepiespiestā vidē, nojaukt hierarhiju starp māksliniekiem uz skatuves un klausītājiem zālē, savedot tos maksimāli tuvu. Tā, lai var redzēt arī mūzikas atskaņošanas "aizkulises" – izpildītāju emocijas, saspēli, instrumentus. Protams, šiem koncertiem ir arī izglītojošs mērķis – parādīt mūsu auditorijai dažādas mākslas, mūzikas formas, sarunāties par to."

"Sinfonietta Rīga stīgu kvartets" un saksofonists Arvīds Kazlausks pirmoreiz uz skatuves satikās 2008. gadā programmā "Saxchord".

Šajā koncertprogrammā mūziķi pievērsīsies dziesmas žanram, īpašu uzmanību veltot fenomenam mūzikā, ko varētu apzīmēt ar nosaukumu "dziesmas bez vārdiem". Kompozīcijas ar šādu nosaukumu rodamas, piemēram, vācu romantiķa Fēliksa Mendelszona-Bartoldi un britu komponista Gustava Holsta daiļradē. Programmā iekļauta arī "dziesmām bez vārdiem" žanriski tuvā Jāņa Ivanova vokalīze "Gājputni".

Koncertā varēs dzirdēt arī minimālisma pārstāvja Maikla Naimana mūziku no kinofilmas "Klavieres" (The Piano, 1993), kā arī Kurta Veila dziesmu aranžējumus ar atsaucēm uz kabarē un popmūziku. Visu papildinās lappuses no slavenā džeza pianista Čika Koreas klaviercikla "Children Songs" un Nīderlandes autora Gijermo Lago parafrāze par leģendārā dziedātāja Prince dziesmu "It's about that walk".

Šajā koncertā muzicēs Arvīds Kazlausks (saksofons) un "Sinfonietta Rīga stīgu kvartets" – Kristiāna Šīrante (pirmā vijole), Agnese Kanniņa-Liepiņa (otrā vijole), Artūrs Gailis (alts) un Kārlis Klotiņš (čells).

Programmā: Maikla Naimana, Kurta Veila, Gijermo Lago, Gustava Holsta, Fēliksa Mendelszona-Bartoldi, Jāņa Ivanova un Čika Korea kompozīcijas.

Biļešu cena 5 eiro; biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Kaņepes Kultūras centra bārā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0