Notikums
21
Janv
12:00

Kevina Bīslija un Roberta Narkus izstādes

Komentē
0
Atgādināt

No 16. decembra līdz 21. janvārim "kim?" Laikmetīgās mākslas centrā būs skatāma amerikāņu mākslinieka Kevina Bīslija pirmā personalizstāde Eiropā "Novilkumi" un lietuviešu mākslinieka Roberta Narkus režisēts kabarē "Viesis".

Kevina Bīslija personālizstāde "kim?" ir vienlaicīgi arī pirmā Amerikā atzītā mākslinieka personālizstādē Eiropā. Līdz šim mākslinieka darbi skatāmi grupas izstādēs tādos muzejos kā Modernās mākslas muzejs MoMA PS1 un Vitnijas muzejā Ņujorkā. Īpaši "Kim?" centram radītajā izstādē būs redzama darbu konstalācija, ko veido objekti no Rīgā iegūtiem artefaktiem, instrumenti un skaļruņi. Apmeklētājiem virzoties pa instalācijas telpu, priekšmeti uztver apkārtējās skaņas un caur dažādās mākslas centra vietās novietotiem skaļruņiem raida noskaņas pilnas atbalsis. Mākslinieks pievēršas tam, kā Rīgas sociālā, ekonomiskā un ģeogrāfiskā vēsture ietekmē tagadnes atmosfēru. Savā epoksīdsveķu skulptūru sērijā iekļaujot tautiskas zīmes un tekstūras, kas atrastas vietējā krāmu tirgū un viņa dzīvesvietā Hārlemā, Ņujorkā, Bīslijs ne vien saplūdina un slāņo jau esošās nozīmes, bet arī ar materiālā un ķermeniskā sastapšanos rada jaunas.

Kevins Bīslijs (Kevin Beasley dz. 1985. gadā Virdžīnijas štata Linčbērgā, ASV) dzīvo un strādā Ņujorkā. Viņa mākslinieciskajā praksē saplūst tēlniecības, fotogrāfijas, skaņu mākslas un performances robežas. 2018. gadā Bīslijam paredzētas personālizstādes Laikmetīgās mākslas institūtā Bostonā (Masačūsetsā) un Vitnijas Amerikāņu mākslas muzejā Ņujorkā. Mākslinieku pārstāv Ņujorkas galerija "Casey Kaplan".

Tikmēr "Kim?" pirmajās izstāžu zālēs apmeklētājus uzņems lietuviešu mākslinieka Roberta Narkus režisēts kabarē "Viesis", kurā tapšanās piedalās vairāki mākslinieki, to skaitā latviešu mākslinieks Gints Gabrāns. 

Roberts Narkus par izstādi sarunā ar Valentinas Klimašauskas: ""Viesa" mērķis ir būt par tādu kā diplomātisko misiju, kas stiprina jau tā dzīvo saikni starp Viļņu un Rīgu. Mākslas darbi šajā gadījumā ir fons īstajai drāmai. Mēs esam šeit, lai dalītos pieredzē un parakstītu līgumu ar Ginta Gabrāna jaunuzņēmumu, kas rada paplašinātās realitātes risinājumus. Šis kabarē ir sociālekonomiska komēdija/topoša parodija par māksliniekiem, kas cenšas pielāgoties un izdzīvot nemitīgi mainīgā vidē, izmantojot klišejas par attiecībām starp mākslu, zinātni un biznesu." Kabarē producents ir Roberts Narkus un domubiedru radīts mākslinieku dienas centrs "Autarkia" Viļņā kopā ar "Kim?" Laikmetīgās mākslas centru Rīgā. 

"Autarkia" (2016, Viļņa) ir mākslinieku dienas centrs, interešu klubs, iedomātas pieredzes un iztēlotu risinājumu birojs. Eksperimentālās gastronomijas bistro, galerija un projektu attīstības viesnīca aicina sagatavoties nākotnei jau šodien.

"kim?" jeb ''kas ir māksla?'' Laikmetīgās mākslas centrs tika dibināts 2009. gadā. Kopš tā pirmssākumiem organizētas vairāk nekā 150 latviešu un ārvalstu mākslinieku izstādes Rīgā un ārvalstīs, kā arī iniciēti vairāki laikmetīgās mākslas projekti mākslas profesionāļiem un interesentiem. 2016. gadā aizsākta izglītības programma bērniem un jauniešiem.

Laikmetīgās mākslas centrs "kim?" atrodas Sporta ielā 2 (Sporta un Vesetas ielas stūris). Darba laiks: pirmdien – slēgts, otrdien 12:00–20:00, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien 12:00–18:00. Ieejas maksa: 3 eiro, studentiem un pensionāriem 1,5 eiro. Otrdienās – ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0