Notikums
13.10.2017
16
Oct
17:30

Jesajas Berlina diena

Komentē
0
Atgādināt

Pirmdien, 16. oktobrī, no plkst. 17:30 Rīgā jau devīto reizi norisināsies ikgadējā Jesajas Berlina diena, godinot ievērojamā rīdzinieka, ideju vēsturnieka un brīvības filozofa literāro un filozofisko mantojumu.

Pasākums norisināsies k/t "Splendid Palace", bet tā centrālais notikums ir Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija, ko šogad lasīs amerikāņu vēsturnieks un vairāku grāmatu autors Timotijs Snaiders.

Jesajas Berlina dienas goda patronese ir bijusī valsts prezidente Prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

Programma:

17:30–18:15 Dokumentālā filma "Dzimis Rīgā" (2010, režisori Gints Grūbe, Dāvis Sīmanis)

Dokumentālā filma par vienu no 20. gadsimta ģēnijiem – Rīgā dzimušo britu domātāju seru Jesaju Berlinu.

Latviešu valodā ar sinhrono tulkojumu angļu valodā.

18:15–19:50 Devītā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija "No nenovēršamā pie mūžīgā: jaunā nebrīvības politika", ko lasīs amerikāņu vēsturnieks un vairāku grāmatu autors prof. Timotijs Snaiders (Timothy Snyder).

Prof. Timotijs Snaiders ir viens no ievērojamākajiem amerikāņu vēsturniekiem un domātājiem, Jeilas universitātes profesors un vairāku grāmatu autors par Centrālās un Austrumeiropas vēsturi. Viņa 2010. gadā iznākusī grāmata "Asinszemes: Eiropa starp Hitleru un Staļinu" atzīta par vienu no izcilākajām vēstures grāmatām. Tā tulkota 33 valodās, tostarp arī latviski. Drīz latviešu valodā iznāks vēl viena Snaidera grāmata "Par tirāniju", kurā viņš izklāsta mācības no divdesmitā gadsimta, lai stātos pretī tirānijai. Tikmēr pats autors strādā pie jaunas grāmatas "Nebrīvības izcelsme", kas kalpos par pamatu šī gada Jesajas Berlina piemiņai veltītajai lekcijai.

Angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Pirms lekcijas ar ievadrunu uzstāsies Goda patronese Prof. Dr. Vaira Vīķe-Freiberga.

Šeit iespējams izlasīt Ivara Ījaba pārdomas, gaidot Timotiju Snaideru Rīgā.

Ieeja ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti, kam var pieteikties šeit vai izņemt to pasākuma norises vietā – k/t "Splendid Palace" kasē.

Jesajas Berlina dienu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un ASV vēstniecību Latvijā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0