Notikums
21
Nov
12:00

Izstāde "Virtualitātes un realitātes"

Komentē
0
Atgādināt

No 19. oktobra līdz 28. novembrim "kim?" Laikmetīgās mākslas centrā skatāma šīgada "RIXC" mākslas un zinātnes festivāla galvenā izstāde "Virtualitātes un realitātes", kur izstādīti 25 starptautisku mākslinieku darbi.

"Virtualitātes un realitātes" ir šīgada "RIXC" Mākslas un zinātnes festivāla tēma, kas aplūko, kādi ir virtuālās realitātes tehnoloģiju ieviestie jauninājumi un ko tie sola sniegt mākslas, izglītības, izklaides industriju un jaunu zināšanu attīstībā. Jaunās virtuālās vides aplūkotas arī plašākā sabiedrības pārmaiņu kontekstā, salīdzinot ar to priekšgājēju – telefonu, televīzijas, interneta un mobilo tālruņu – radītajām pārmaiņām.

Marks Lī (Šveice). “10 000 kustīgu pilsētu – vienādas, tomēr dažādas, VR”. Foto: marclee.io

Viens no izstādē redzamajiem darbiem ir Šveices mākslinieka Marka Lī virtuālās realitātes instalācija "10 000 kustīgu pilsētu – vienādas, tomēr dažādas", kas apskata urbanizāciju un globalizāciju digitālajā laikmetā. Darba vērotāji virzās caur virtuālajām vidēm vietnēs "YouTube", "Flickr" un "Twitter", kuras ir veidojuši citi lietotāji. Lietotājs piedalās mūsdienu sociālajās kustībās un veic virtuālo ceļojumu attēla un skaņas kolāžās, piedzīvojot lokālas, kulturālas un lingvistiskas līdzības un atšķirības. Virtuālajā telpā šī informācija tiek atspoguļota uz kubiem, kas slejas dažādos augstumos, radot savdabīgu debesu malu. Darbs rāda, kā mūsdienu pilsētas ikdienā mainās un tuvojas šai virtuālajai ilūzijai.

Vairāk informācijas par "RIXC" mākslas un zinātnes festivāla izstādi šeit.

Laikmetīgās mākslas centrs "kim?" atrodas Sporta ielā 2 (Sporta un Vesetas ielas stūris). Darba laiks: pirmdien – slēgts, otrdien 12:00–20:00, trešdien, ceturtdien, piektdien, sestdien, svētdien 12:00–18:00. Ieejas maksa: 3 eiro, studentiem un pensionāriem 1,5 eiro. Otrdienās – ieeja bez maksas.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0