Notikums
08
Dec
19:00

Izrāde "Ziņojums no iekšienes"

Komentē
0
Atgādināt

Piektdien, 8. decembrī, plkst. 19:00 Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāms starptautisks teātra projekts – apvienības "Eliza Rescue Team" iestudējums "Ziņojums no iekšienes" (oriģ. "Report from the Interior").

Ģertrūdes ielas teātris izrādi līdzproducējis kopā ar Šveices teātra festivālu "Treibstoff" un diviem pazīstamiem Vācijas teātriem – "Hebbel am Ufer" Berlīnē un "Mousonturm" Frankfurtē. "Ziņojums no iekšienes" pasaules pirmizrāde notika septembrī Bāzelē festivālā "Treibstoff".

"Ziņojums no iekšienes" ir poētiski instalatīva izrāde, autoriem iedvesmojoties no muzeju diorāmām*, kas inscenē šķietami dabiskas epizodes no dzīvnieku valsts. Gleznieciskā teātra valodā iestudējums pēta diorāmas kā metaforu cilvēka ilgām izprast un sakārtot pasauli. Dabas un krāsu radītās kalnainās ainavas ir ieslēgtas kastē, iesaldētas laikā, paverot logu uz citu pasauli. Cilvēks ir šķietami drošā attālumā, viņu šķir stikla siena. Bet kas notiek, ja viņš pats kļūst par fragmentu no diorāmas – daļu no svešas kārtības, pār kuru viņam nav kontroles?

Tobiass Brenks, "Kaserne Basel" teātra dramaturgs, par izrādi "Ziņojums no iekšienes": "Es ļoti priecājos par izrādes "Report from the interior" vizuālo pasauli. Darbs strādā ar diorāmām, kuras mēs pazīstam no dabas muzejiem. Diorāmas rada pēc iespējas dabisku vizuālu pasauli, kurā izbāzti dzīvnieki un mirušas ainavas mums stāsta par kādu tālu zemi. Man šķita ārkārtīgi aizraujoši, kā autori šajā darbā apzināti izmanto mākslīgo un kā tādējādi diorāma šajā izrādē pilnībā maina savu būtību. Starp citu, izrādes autori par savu iepriekšējo darbu saņēma prestižo "Körber Studio Junge Regie" žūrijas balvu."

Iestudējuma iniciatore un viena no autorēm ir latviešu teātra māksliniece Arnita Jaunsubrēna, kura absolvējusi Gīsenes Lietišķā teātra institūtu un šobrīd dzīvo Vācijā. 2015. gadā Ģertrūdes ielas teātrī bija skatāms viņas maģistra darbs "Wearing a Bear" – autobiogrāfiska izrāde-instalācija. Kopā ar bijušajiem studiju biedriem Leu Šnaidermani (Lea Sneidermann) un Kimu Vilemsu (Kim Willems) Arnita Jaunsubrēna izveidojusi radošo kolektīvu "Eliza Rescue Team", kas 2013. gadā saņēma galveno balvu vācisko runājošo valstu prestižajā Jaunās režijas konkursā "Körber Preis für Junge Regie". "Eliza Rescue Team" darbi suģestē ar spēcīgu atmosfēru un filozofiskiem izaicinājumiem, kas vētī priekšstatus par dzīvi un tās loģiku.

*Diorāma – telpiska kompozīcija, ko veido pusaplī izvietots gleznots fons un figurāls priekšplāns. (Muzeju terminu skaidrojošā vārdnīca).

Izrādes veidotāji: apvienība "Eliza Rescue Team" (Arnita Jaunsubrēna, Kims Vilemss un Lea Šnaidermane)

Izrādes līdzproducenti: Treibstoff teātra festivāls Bāzelē, "Hebbel am Ufer" teātris Berlīnē, "Künstlerhaus Mousonturm" teātris Frankfurtē un Ģertrūdes ielas teātris Rīgā

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Izrāde Rīgā, Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma arī 8. un 9. decembrī. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības sistēmā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0