Notikums
16
Nov
19:00

Izrāde "Mežapīle" Latvijas Nacionālajā teātrī

Komentē
0
Atgādināt

Ceturtdien, 16. novembrī, plkst. 19:00 Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē skartāma režisora Elmāra Seņkova iestudētā Henrika Ibsena luga "Mežapīle".

Šī pasaulslavenā Ibsena luga, kā zināms, ir prozas tekstā sarakstīta versija par Branda tēmu un kategorisko imperatīvu "visu vai neko", bet tas, kas šķiet skaisti ideju drāmā, dzīvē ir pakļaujams apšaubīšanai, un tieši par to arī būs Elmāra Seņkova stāsts jaunajā psiholoģiski spriegajā izrādē.

"Mežapīle" ir stāsts par kādu ģimeni, kuras locekļi – Jalmars, Gīna, Hedviga un Jalmara tēvs – izveidojuši paši savu pasauli, kurā atrod harmoniju un spēku dzīvot. Šai pasaulē neder kategoriskais imperatīvs "visu vai neko", ko pazīst ikviens, kas reiz bijis jauns, un ar kādu šai namā ierodas Jalmara jaunības draugs Grēgerss Verle. 

Izrādes režisors Elmārs Seņkovs: "Mēs visi zinām, ka noticēt saviem meliem ir ļoti vienkārši. Mēs arī zinām, cik ļoti grūti no tiem atbrīvoties. Izmisīga cīņa par patiesību mūs var padarīt par cēliem, bet arī kāds mūs var izsmiet. Kāda ir tā cena, lai atmaskotu patiesību un dzīvotu pēc sev nospraustiem ideāliem? Vai mēs esam gatavi pieņemt citu nospraustos ideālus, noteikumus un kļūt pieauguši? Vai labāk samierināties: ieritināties segā un ļaut visam notikt tā, kā tam jānotiek. Ibsens uzdod šos jautājumus, kuri arī man neliek mieru."

Lomas izrēdē atveidos Gundars Grasbergs, Ivars Kļavinskis, Maija Doveika, Sanita Pušpure, Ivars Puga, Juris Lisners, Ināra Slucka, Uldis Anže, Juris Hiršs un Alise Danovska. Izrādes scenogrāfs – Andris Freibergs, kostīmu māksliniece un scenogrāfa asistente – Evija Pintāne, izrādē būs Edgara Mākena muzikālais noformējums, bet gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš.

Biļetes nopērkamas "Biļešu Paradīzes" kasēs un internetā.

Tēmas
 

Patika šī publikācija? Atbalsti interneta žurnālu “Satori” un ziedo tā darbībai!

SAISTĪTI RAKSTI

Ko iesakām šodien?
Ko iesakām šodien?
Satori

PIESAKIES SATORI JAUNUMIEM!Satori

Pievienojies Satori - interesantākajam interneta žurnālam pasaulē.

Satori
Satori
Ielogojies
Komentē
0